Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Symbol pařížského kabaretu Moulin Rouge v troskách. Lopatky mlýna se zřítily

Svět

  8:20aktualizováno  9:29
V noci na čtvrtek se v Paříži zřítily lopatky větrného mlýnu, který je symbolem kabaretu Moulin Rouge. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Příčiny nehody, která postihla jeden z nejznámějších objektů ve francouzské metropoli, jsou nyní předmětem vyšetřování.

Lopatky zřejmě spadly na ulici a poničily také světelný nápis kabaretu. Incident se stal mezi druhou a třetí hodinou ve čtvrtek v noci, uvedla stanice BFM TV.

Podle zdroje agentury AFP se křídla zřítila po konci provozní doby kabaretu. Trosky byly odstraněny ve čtvrtek ráno kolem osmé hodiny.

V Paříži se zřítily lopatky ikonického mlýnu z kabaretu Moulin Rouge. (25. dubna 2024)

„Je to první incident tohoto druhu od založení 6. října 1889,“ upozornil podnik. V roce 1915 však prostory kabaretu vážně poničil požár. Podle vedení Moulin Rouge kontrolují větrný mlýn pravidelně technici, kteří si však nevšimli žádné závady.

Kabaret Moulin Rouge ve čtvrti Pigalle zahájil činnost v roce 1889. V průběhu let se stal jedním ze symbolů Paříže. Větrné mlýny byly ještě na začátku 19. století relativně běžné na nedalekém kopci Montmartre, než se tato část města stala vyhledávaným místem pro umělce a kulturu.

Incident se stal několik měsíců před zahájením olympijských her ve francouzské metropoli, které podle očekávání přitáhnou do Paříže velký počet návštěvníků. Samotný Moulin Rouge i okolní podniky jsou vyhledávanou turistickou atrakcí. Podnik má otevřeno celý rok a pořádá dvě představení denně. Každý rok ho podle odhadů navštíví zhruba 600 tisíc lidí.

Autoři: ,