Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

V Rusku vzplála ropná rafinérie. Ukrajinský útok drony si vyžádal jeden život

ilustrační snímek foto: Reuters

Ukrajinský útok drony na ruskou Belgorodskou oblast si podle zdejšího gubernátora Vjačeslava Gladkova vyžádal jeden život a dva zraněné. Agentura TASS také napsala, že ruské síly v noci na sobotu nad několika oblastmi zničily 12 ukrajinských dronů. Ruskojazyčný server BBC zase uvedl, že v Samarské oblasti hoří po útoku bezpilotního letounu rafinerie.
  7:33

Drony se podle ruského ministerstva obrany podařilo zničit nad Brjanskou, Voroněžskou, Saratovskou a Belgorodskou oblastí. Podrobnosti o útoku, který si vyžádal mrtvého a zraněné, zatím nejsou k dispozici.

V rafinerii v Samarské oblasti, která se specializuje na výrobu motorového paliva, útok sice způsobil požár, ale nevyžádal si podle místních úřadů žádné zraněné.

Ukrajina na ruská ropná zařízení v poslední době útočí stále častěji navzdory tomu, že Washington podle listu Financial Times požádal Kyjev, aby s tím přestal, protože se obává, že by útoky mohly vést ke zvýšení světových cen ropy a také vyprovokovat Moskvu k odvetným akcím.

Autoři: ,

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...