Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Policie v Hong Kongu zadržela dalších 37 demonstrantů

Svět

  10:00
HONG KONG - Hongkongská policie zadržela v noci na dnešek 37 lidí, kteří se zapojili do obnovených protestů za demokratické volby. Jde již o druhou noc, kdy se do ulic vrátili prodemokratičtí aktivisté, jejichž protestní tábory byly vyklizeny v půlce prosince.

Demonstranti v Hong Kongu opětovně vyšli do ulic foto: Reuters

Podle policie demonstranti v noci zablokovali pět ulic ve čtvrti Mong Kok a odmítali uposlechnout výzvy, aby se rozešli. Zadrženým je od 13 do 76 let. O den dříve bylo ve stejné čtvrti zatčeno při podobných protestech celkem 12 lidí.

ČTĚTE TAKÉ:

Na facebookové stránce protestního hnutí bylo uvedeno, že se demonstranti shromáždili na třech místech. Zpívali politicky laděné písně a v rukou měli deštníky, které se staly symbolem hnutí, když se jimi protestující bránili proti pepřovému spreji policistů. Někteří z přítomných měli rovněž santaclausovské čepice a vykřikovali hesla jako Chceme opravdovou demokracii.

Nepokoje se odehrály v místech, kde postavili aktivisté tři protestní tábory, které více než dva měsíce blokovaly tamní ulice. Protesty začaly koncem září s cílem vymoci neomezené hlasovací právo. Na svém vrcholu přivedly do ulic desetitisíce lidí.

Autoři: ,

Velvyslanectví Thajského království
Political, Cultural and Economic Affairs Assistant

Velvyslanectví Thajského království
Praha
nabízený plat: 34 310 - 39 458 Kč