Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

V polském Štětíně najel řidič do lidí, devatenáct jich zranil

Svět

  21:18
V centru Štětína najel řidič do skupiny lidí čekajících na tramvaj. Následně ujel asi kilometr, kde narazil do několika aut a zastavil. Zraněných je podle polských médií nejméně 19, z toho dva vážně. Policie zadržela jako pachatele 33letého Poláka, který je obyvatelem Štětína. Policie věc nevyšetřuje jako teroristický čin.

Neštěstí se stalo na náměstí, kde se na velké křižovatce potkává několik tramvajových i autobusových linek a dvě dvouproudé silnice.

„Prvotní vyšetřování ukázalo, že (řidič) nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog,“ cituje agentura AFP mluvčího policie Pawla Pankaua. Portál gazeta.pl dále uvádí, že muž se čtyři roky léčil s neupřesněnými psychickými problémy, tuto informaci však zatím nepotvrdily lékařské instituce. „Tohle není teroristický čin,“ řekl Pankau novinářům.

Zástupce hasičů Tomasz Kunbiak řekl polské stanici Radio Zet, že čin byl „velice pravděpodobně“ úmyslný. Na sociálních sítích se během odpoledne začaly šířit nekvalitní videozáběry incidentu i fotografie zachycující podezřelého v červeném vozu Ford Focus.

Autoři: ,