Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Zabila tři kolegy, profesorku odsoudili na doživotí

Svět

  12:29
NEW YORK - K doživotnímu trestu bez možnosti podmínečného propuštění odsoudil v pondělí soud v alabamském Huntsvillu profesorku biologie, která v roce 2010 zastřelila tři své kolegy a tři další zranila.

Amy Bishopová u soudu foto: ČTK

Sedmačtyřicetiletou Amy Bishopovou zachránilo před trestem smrti jen doznání. Oznámila to agentura AP.

Bishopová učila v Huntsvillu téměř sedm let, když v únoru 2010 zastřelila svého nadřízeného, vedoucího katedry biologie. Spolu s ním zavraždila další dva kolegy a postřelila ještě tři další vyučující ve škole. Motiv jejího činu není jasný. V průběhu vyšetřování se objevily spekulace, že se profesorka rozhodla k vraždě poté, co jí vedení katedry odmítlo potvrdit na univerzitě definitivu.

Zabila i bratra?

Při vyšetřování se také objevilo podezření, zda se Bishopová už v minulosti nedopustila vraždy. V roce 1986 totiž ve státě Massachusetts zastřelila svého bratra Setha. Policie tehdy událost odložila jako nešťastnou náhodu, k níž došlo kvůli selhání zbraně. Po střelbě v Huntsvillu ale vyšetřovatelé kvůli starému případu znovu vznesli proti profesorce obvinění z vraždy. S líčením vyčkávali až do oznámení alabamského rozsudku.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!