Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Areál rafinerie na jihu Ruska zasáhl požár. Ukrajina čelila útoku dronů

Svět

  6:50
V areálu rafinerie v jihoruském přístavním městě Tuapse hoří. Informoval o tom v noci na čtvrtek ruskojazyčný server BBC News, podle něhož byl před vypuknutím požáru vyhlášen letecký poplach a bylo slyšet exploze. Město na pobřeží Černého moře se už v minulosti stalo terčem ukrajinských dronů. Ukrajina uvedla, že v noci sestřelila 11 ze 14 ruských dronů. V Oděse jsou nejméně dva zranění.

Ruské úřady uvedly, že si požár podle předběžných informací nevyžádal žádné oběti a podařilo se jej lokalizovat na ploše 200 metrů čtverečních.

Místním také vzkázaly, aby nezveřejňovali videa z místa požáru, a vyhnuli se tak „nepříznivým následkům“. Na sociálních sítích jsou přesto k vidění záběry postižené rafinerie.

Místní úřady ani ruské ministerstvo obrany zatím nepotvrdily, že by požár způsobil útok bezpilotních letounů.

Ukrajinská armáda uvedla, že se její protivzdušné obraně v noci podařilo zničit většinu ruských dronů, které útočily na cíle v Oděské a Mykolajivské oblasti.

Guvernér Oděské oblasti Oleh Kiper sdělil, že při útocích na Oděsu byl poškozen průmyslový objekt i civilní infrastruktura a obytné domy. Jeden člověk podle něj utrpěl popáleniny, další byl hospitalizován s mnohačetnými řeznými ranami.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!