Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Rakušan, který rozčtvrtil slovenskou prostitutku, chtěl část jejího těla sníst

Svět

  14:44
Vídeň - Vražda ženy, která podle médií zřejmě byla slovenskou prostitutkou a jejíž rozčtvrcené tělo bylo nalezeno u Neziderského jezera na východě Rakouska, má mnohem temnější pozadí, než bylo dosud známo. Třiašedesátiletý Rakušan, který se k činu již doznal, část těla zmrazil, aby ho později mohl sníst, uvedla ve středu podle agentury DPA rakouská prokuratura. Identita ženy prozatím není známa.

Neziderské jezero na východě Rakouska, kde byly nalezeny části rozřezané prostitutky. foto: wikimedia

„Měl v plánu ji později ochutnat,“ řekla mluvčí prokuratury Verena Strnadová o části těla, kterou si vrah uschoval v mrazáku.

Rakušan tvrdí, že se s ženou, která mu sdělila falešné jméno, seznámil v březnu na vídeňském Západním nádraží a odešel s ní domů. Žena ale začala křičet, když přistoupil k intimnostem, proto ji v panice uškrtil. Následně ji rozřezal a těla se zbavil v Neziderském jezeře.

Policie dosud neobjevila všechny pozůstatky, nenašly se ještě ruce a lýtka ženy.

Identitu oběti, které bylo mezi 25 až 30 lety, policie prozatím nezná. V databázi ale má její DNA, kterou našla loni na jaře ve Vídni při vyšetřování případu vloupání do sklepa. Souvislost mezi ženou a vloupáním známa rovněž není.

Rakušan, který se k vraždě doznal, strávil za mřížemi za různé násilné a sexuální činy přes 30 let. Podmínečně propuštěn byl v říjnu 2016.

Autor: