Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Svět

Realitní magnát Durst je vinen z 20 let staré vraždy blízké přítelkyně. Hrozí mu doživotí

Robert Durst na snímku z roku 2017 foto: ČTK

Soud v Los Angeles shledal vinným amerického realitního magnáta Roberta Dursta v případu vraždy své blízké přítelkyně, ke které došlo před více než dvaceti lety. Miliardář spolupracoval s tvůrci dokumentárního seriálu pojednávajícím o řadě zločinů, které s ním jsou spojovány. Nyní mu hrozí doživotí bez možnosti podmínečného propuštění, výše trestu má být oznámena 18. října.
  12:15

Svoji tehdy pětapadesátiletou kamarádku Susan Bermanovou zavraždil Durst v roce 2000 tak, že ji střelil v jejím domě v Beverly Hills zezadu do hlavy. Žena byla podle obžaloby připravena mluvit s policií o okolnostech zmizení Durstovy manželky v roce 1982.

Žalobci Dursta vykreslili jako bohatého narcistického muže, který měl pocit, že se na něj nevztahují zákony a bezohledně se zbavoval lidí, kteří mu překáželi. Kromě vraždy Bermanové je Durst podezřelý také ze zavraždění své manželky Kathleen Durstové v New Yorku a svého souseda v Texasu, který odhalil jeho identitu, když se magnát skrýval před zákonem.

Osmasedmdesátiletý Durst se stání u soudu osobně nezúčastnil. Namísto toho byl v izolaci ve věznici, protože byl v kontaktu s nakaženým covidem.

Durst byl zatčen v roce 2015 v New Orleansu v předvečer vysílání závěrečné epizody seriálu Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta z produkce HBO. Podle obžaloby učinil doznání, když malý připnutý mikrofon zachytil jeho samomluvu v koupelně. „Tak, a je to. Dostali tě... Co jsem to k sakru udělal? Zabil jsem je všechny, samozřejmě,“ říkal si pro sebe milionář.

Durstův právní zástupce řekl, že je rozhodnutím poroty zklamán. Jeho klient podle něj využije všech možností odvolání.

Autoři: ,

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...