Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Řecká loď s turisty najela na mělčinu

Svět

  19:05
ATÉNY - Výletní loď s 1200 cestujícími, většinou Němci a Američany, najela poblíž řeckého ostrova Santorini na mělčinu. Helikoptéry a lodě postupně evakuovaly pasažéry, na palubě zůstalo jen tři sta členů posádky.

Evakuace cestujících z výletního plavidla poblíž řeckého ostrova Santorin. foto: AFP

"Evakuace všech cestujících byla dokončena a na palubě lodi zůstala jen posádka," citovala nejmenovaného zástupce řeckého ministerstva obchodního loďstva agentura Reuters.

Výletní plavidlo "Mořský diamant" odplulo v pondělí z řeckého přístavu Pireus na pětidenní výletní plavbu. Když se nacházelo poblíž hlavního města ostrova Santorini, vyslal kapitán nouzový signál. Loď najela na mělčinu asi půl námořní míle (téměř kilometr) od přístavu.

Do masové záchranné operace se okamžitě zapojilo deset lodí, které se poblíž nacházely, šest vrtulníků, dvě vojenská letadla a čtyři válečné lodě. Při evakuaci nebyl nikdo zraněn ani ohrožen na životě. Lidé se chovali velmi klidně a nevznikla žádná panika. Společnost Louis Cruise Lines, které plavidlo patří, vyslala na ostrov pro svoje klienty jinou loď.

Autoři: , ,
Témata: Santorini, Reuters, Pireus

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...