Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Hlavně díky manželce. Britský premiér Sunak je se svou ženou bohatší než král

Nový britský premiér Rishi Sunak, jeho manželka Akshata Murtyová a labrador Nova se nastěhovali do Downing Street. (31. října 2022) foto: Profimedia.cz

Britský premiér Rishi Sunak a jeho manželka Akshata Murtyová v loňském roce, kdy byl Sunak celou dobu u moci, zvýšili svůj majetek více než o pětinu. S odkazem na žebříček The Sunday Times Rich List o tom napsaůl server BBC News. Majetek premiéra a jeho manželky se odhaduje na 651 milionů liber (18,8 miliardy Kč), což je více než osobní majetek krále Karla III.
  22:55

Panovník si meziročně polepšil zhruba o deset milionů na 610 milionů liber. Sunak spolu s králem Karlem III. patří podle žebříčku k 300 nejbohatším lidem v Británii, kde vloni bylo 165 librových miliardářů.

Ve srovnání s loňským vydáním si Sunak s manželkou polepšili o 122 milionů liber. Podle BBC News je Sunak prvním vysoce postaveným politikem, který se objevil v žebříčku nejbohatších Britů za 35 let, co bulvární deník The Sunday Times tento žebříček sestavuje.

Konzervativní politik Sunak je bohatý především díky své manželce. Největší část majetku manželů totiž tvoří podíl ve společnosti Infosys, který vlastní Murtyová. Její otec tento nadnárodní podnik z odvětví informačních technologií zakládal.

Manželé měli ještě víc peněz, když se Sunak stal premiérem

Premiérův úřad podle BBC odmítl Sunakovo umístění komentovat s tím, že jde o rodinnou záležitost. Poukázal však na to, že manželé podpořili v minulosti dobročinné aktivity.

Sunak a jeho manželka však byli ještě bohatší v roce 2022, kdy politik začínal v premiérském křesle. Tehdy odhad jejich majetku činil zhruba 730 milionů liber.

24. října 2022

Autoři: ,

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...