Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rozmlátím jí hlavu kladivem, vyhrožoval muž japonské princezně

Svět

  15:04
TOKIO - Japonská policie dnes oznámila, že zatkla muže, který údajně na internetu vyhrožoval zabitím osmileté dcery korunního prince Naruhita.

Císařská rodina. Osmiletá Aiko je dcerou korunního prince Naruhita a jeho manželky princezny Masako

"Zabiju její výsost Aiko, rozmlátím jí hlavu kladivem," napsal podle místních médií zadržený na největším japonském internetovém fóru. Policii prý řekl, že svůj vzkaz na web umístil proto, aby otestoval reakci ostatních uživatelů internetu, a nenapadlo ho, že se bude z tohoto činu zodpovídat.

Šestadvacetiletý nezaměstnaný Kengo Ezaka byl zadržen v sobotu, sdělil policejní mluvčí.

O rodině prince Naruhita se v japonských médiích píše poměrně často. V březnu se kupříkladu objevila zpráva, že princezna Aiko byla na několik dní omluvena z vyučování, protože ji chlapci z vedlejší třídy šikanovali.

Čtěte více

Sledován je také zdravotní stav Naruhitovy manželky Masako, která se již několik let totiž neúčastní oficiálních akcí vzhledem k depresím, připisovaným jejím potížím přivyknout si na život v paláci a tlaku císařského dvora, aby porodila syna.

Masako prodělala v roce 1999 potrat a v roce 2001 přivedla na svět dceru Aiko. V monarchii tak stále chyběl mužský následník trůnu, což podnítilo hnutí za změnu nástupnických zákonů. Krize byla nicméně vyřešena, když se Naruhitovu mladšímu bratrovi, princi Akišinovi, a princezně Kiko narodil v roce 2006 syn Hisahito. Ten je nyní třetí v pořadí následnictví japonského trůnu.

Autor:
Témata: Naruhito