Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ruská policie postřílela na Kavkaze nejméně 20 islamistů

Svět

  11:51aktualizováno  13:13
MOSKVA - Ruská policie postřílela v Ingušsku u hranic s Čečenskem nejméně 20 islamistických bojovníků. Stalo se tak při jedné z dosud největších operací proti islamistům na Kavkaze, která začala ve čtvrtek a dnes pokračuje, uvedla agentura RIA Novosti.
Zásah ruské policie - ilustrační snímek.

Zásah ruské policie - ilustrační snímek. foto: Reuters

Vojáci ruského ministerstva vnitra podle ní v Ingušsku bojují s oddíly islamistů, které na severním Kavkaze údajně řídí šéf místních povstalců Doku Umarov. Vojáci tvrdí, že žádné ztráty nezaznamenali, jen jeden policista je zraněn.

Útoky islamistů na policisty a představitele státní moci jsou v Ingušsku, v Čečensku a prakticky v celém kavkazském regionu v poslední době skoro na denním pořádku. Situaci na Kavkaze ruský prezident Dmitrij Medveděv v listopadovém poselství k parlamentu označil za nejvážnější politický problém země.

Medveděv také bezpečnostním silám v lednu nařídil pokračovat v "systematické likvidaci" povstalců. "Pokud jde o bandity, naše politika zůstává stejná. Je nutné je prostě likvidovat, tvrdě a systematicky, tedy pravidelně, protože bohužel banditské podhoubí stále existuje," prohlásil.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!