Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rusko v noci opět útočilo drony na Oděsu. Zraněných je čtrnáct lidí

Svět

  6:53
Ruské síly v noci opět zaútočily na Ukrajinu za pomoci dronů Šáhed íránské konstrukce. V Oděse bezpilotní letouny poškodily 14 bytů a zranily sedm lidí, včetně dvou dětí. Podrobnosti o následcích náletů na Kyjevskou a Čerkaskou oblast ještě nejsou známy. „Postarejte se o vlastní bezpečnost. Zůstaňte v krytech až do odvolání poplachu,“ vyzvala vojenská správa Kyjevské oblasti.

„V Oděse v důsledku nepřátelského náletu byly poškozeny obytné domy, vypukl požár,“ napsal web Ukrajinska pravda. „Na likvidaci následků se pracuje. Podařilo se zachránit 34 lidí, včetně tří dětí,“ dodala.

Nálet se podle předběžných údajů obešel bez obětí na životech, uvedl starosta Oděsy Hennadij Truchanov podle portálu RBK-Ukrajina.

Rusové vypustili několik skupin útočných dronů, letecký poplach byl vyhlášen v několika oblastech, uvedl RBK-Ukrajina s odvoláním na velení ukrajinského letectva, pod které spadá i protivzdušná obrana. Podle těchto informací jedna skupina dronů, vypuštěná z okolí Kurska, směřovala na Čerkaskou oblast.

V této oblasti drony zaútočily u města Kaniv, kde se na Dněpru nachází vodní elektrárna, uvedl na svém ruskojazyčném webu server BBC News s odvoláním na informace ze sociálních sítí.

Rovněž vojenská správa Kyjevské oblasti podle RBK-Ukrajina informovala, že protivzdušná obrana odráží nálet dronů, a vyzvala obyvatele, aby palbu nenatáčeli a záběry nedávali na internet. „Postarejte se o vlastní bezpečnost. Zůstaňte v krytech až do odvolání poplachu,“ vyzvala.

Autoři: ,

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...