Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Čtrnáctiletá dívka střílela ve škole v ruském Brjansku, pak se zabila

Svět

  10:00aktualizováno  10:21
Jednoho člověka zabila a dalších pět lidí zranila studentka, která ve čtvrtek střílela na gymnáziu v západoruském Brjansku. Uvedlo to ruské ministerstvo zdravotnictví, podle kterého se dívka po činu zastřelila. Motiv a okolnosti střelby úřady vyšetřují. Agentura Reuters uvedla, že střelkyni bylo 14 let.

Oznámení o střelbě na gymnáziu č. 5 na severozápadě Brjansku obdrželi dispečeři tísňové linky okolo 9:15 místního času (7:15 SEČ).

„Podle předběžných informací studentka do školní budovy přinesla střelnou zbraň a několikrát vystřelila. Poté spáchala sebevraždu,“ uvedla policie. Bezpečnostní složky místo incidentu zajistily a nyní pracují s verzí, že incident zapříčinil spor mezi spolužáky.

Jeden ze zraněných je ve vážném stavu, čtyři ve středně těžkém, uvedl ruský ministr zdravotnictví Alexej Kuzněcov. Jedna z postřelených už podstoupila operaci. TASS píše o jedné dívce se střelnou ránou na zádech, druhém člověku s poraněním ramene a třetím se zraněními ramene a kolene, který je v ohrožení života na jednotce intenzivní péče.

Zbraň patřila otci útočnice, kterého si vyšetřovatelé předvolali k výslechu. Jednalo se o loveckou pušku Bekas-3, na kterou měl povolení, uvedl podle TASS ruský poslanec Alexandr Chinštejn.

V Rusku se v posledních letech odehrálo několik případů střelby na školách. V květnu 2021 zabil mladík v Kazani sedm dětí a dva dospělé, loni v září zastřelil absolvent školy v Iževsku 17 lidí, z toho 11 dětí. V roce 2021 postřílel student v Permské státní univerzitě šest lidí, desítky dalších zranil.

Brjansk

Brjansk

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!