Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Svět

Vyhrožují mi, tvrdí Musk. Šéf Roskosmosu mu hrozí následky za pomoc Kyjevu

Americký podnikatel a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk (19. dubna 2022) foto: Reuters

Jestli zemřu za podivných okolností, tak jsem vás všechny rád poznal. V pondělí to na Twitteru napsal nejbohatší muž světa Elon Musk, který tak reagoval na slova šéfa ruské kosmické agentury Roskosmos Dmitrije Rogozina. Ten na platformě Telegram prohlásil, že miliardář ponese následky za svou pomoc Ukrajině.
  19:23

„Pentagon podle našich informací pomohl dopravit pozemní zařízení satelitní společnosti Starlink (jež spravuje Muskova firma Space X) ukrajinské armádě,“ cituje Rogozina ruská státní televize na svém webu.

„Musk se proto podílí na zásobování fašistických sil na Ukrajině vojenskou komunikací. A za to, Elone, poneseš následky jako dospělý člověk, jakkoli moc se budeš snažit tvářit jako hlupák,“ napsal Rogozin na Telegramu.

Šéf Roskosmosu se v příspěvku odvolal na údajné svědectví zajatého náčelníka štábu 36. brigády ukrajinské námořní pěchoty, který podle Rogozina poukázal, že zařízení společnosti Starlink bylo dodáno „nacistickému pluku Azov a ukrajinskému námořnictvu“.

„Slovo ‚nacistický‘ neznamená to, co si Rogozin myslí, že znamená,“ reagoval Musk, který na Twitteru sdílel Rogozinův příspěvek v anglickém překladu i ruském originálu. „Jestli umřu za podivných okolností, tak jsem vás všechny rád poznal,“ doplnil sarkasticky vizionář.

To není vtipné, kárala Muska matka

Na Muskova slova podle listu The Independent odpověděla jeho matka Maye Musková. „To není vtipné,“ kárala syna na Twitteru. „Promiň mami, udělám vše, abych zůstal naživu,“ omluvil se následně Musk.

Miliardář rovněž zareagoval na příspěvek indického inženýra Pranaye Patholea, který patří k Muskovým skalním příznivcům. Také on se v souvislosti s příspěvkem strachoval o vizionářovu bezpečnost.

Telegram

„Elon a jeho dobrodružství jsou důvodem, proč se každé ráno probouzím plný naděje, optimismu, radosti a vzrušení, že lidstvo má lepší budoucnost. Dávej na sebe pozor, Elone. Svět tě potřebuje,“ napsal Pathole. Musk dal následně jeho příspěvku označení „To se mi líbí“.

Není to poprvé, co se Rogozin na Muska zaměřil. Když miliardář v březnu vyzval v reakci na invazi na Ukrajině ruského prezidenta Vladimira Putina k souboji jeden na jednoho, Rogozin se Muskovi na internetu vysmíval za „tweetování ze záchoda“ a označil ho za „malého ďábla“.

21. března 2021

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!