Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Rychle opravená silnice v Japonsku se opět propadla. Pokles je v pořádku, tvrdí úřady

Svět

  8:00
FUKUOKA - Během týdne opravená silnice v japonské Fukuoce, která zakryla ohromnou jámu ve vozovce, mírně poklesla. Japonské úřady ji pro jistotu ihned uzavřely, aby předešly možným haváriím. Po čtyřech hodinách byla cesta již plně zprovozněná.

Skvělou vizitkou tradiční japonské pracovitosti je oprava vozovky ve městě Fukuoka. 30 metrů široká a 15 metrů hluboká díra uprostřed hlavní třídy, kde se silnice propadla před týdnem, už neexistuje. Co by jinde trvalo týdny a měsíce, se japonským dělníkům podle lokálních médií povedlo opravit za pouhé dva dny prací. foto: AP

„Vozovka poklesla o 7 centimentrů na ploše třiceti metrů čtverečních,“ řekl jeden z úředníků města Fukuoka deníku Japan Today. Podle dostupných informací nebyly hlášeny ani výpadky proudu ani úniky plynu.

Lokální vláda sdělila, že se menší pokles vozovky očekával, poté co byla rekordně rychle zaplněna enormní jáma ve vozovce. Za původní propad silnice byla zřejmě zodpovědná firma razící novou linku metra. Právě jeden z jejích zaměstnanců nahlásil policii pokles vozovky. Ta, pokud by poklesla ještě o 2,4 cm či více, by musela být uzavřená natrvalo.

Případ propadlé vozovky se odehrál 8. listopadu. Díra o velikosti 30 metrů na délku, 27 metrů na šířku a 15 metrů do hloubky, způsobila přerušení dopravy, výpadek energie i bankovních systémů. Japonci ji zvládli během týdne opravit speciální zeminou.

Autoři: ,
Témata: silnice, Japonsko, Fukuoka