Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Další sexuální aféra. Herec ze seriálu BBC znásilnil školáka

Nejen pedofilní aféra slavného moderátora Jimmyho Savilea trápí BBC. Před soudem teď stanul mladý herec ze soap opery, kterou stanice natáčí. Mladíka viní z toho, že přinutil k orálnímu sexu teprve 14letého chlapce, kterého navíc opakovaně sexuálně napadl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Urban

Pra§ata.

0/0
23.11.2012 18:31

J. Frgalova

koukám

že v Británii mají také sem tam výživné starosti

0/0
23.11.2012 13:05

J. Kottas

Co umělec - to úchyl?

A jak je to u nás?

0/0
20.11.2012 22:30

L. Mosler

Angličané jsou větší

zvrhlíci, než jsme si kdy mysleli. Znalci díla O. Wilda ovšem tak moc překvapeni asi nebudou. Jeho eskapády s lordem Douglasem v Maroku, kde si za pár šilinků kupovali odrostlé chlapečky jsou známy všem znalcům anglické klasické kultury...Nás ve škole ovšem učili: An apple a day keeps the doctor away!

0/0
20.11.2012 19:55

M. Pechar

Kdyby to nebyl herec, nýbrž kněz…

Stejně je legrační, že se pod článkem nerozvířila diskuse – kdyby to nebyl herec, nýbrž duchovní, to by bylo anticírkevního nenávistného kvikotu až běda.

0/0
20.11.2012 15:14

M. Zavala

Re: Kdyby to nebyl herec, nýbrž kněz…

SOUHLAS, a to jsem ateista a flandaky nemusim.

0/0
20.11.2012 18:20

V. Pelc

Re: Kdyby to nebyl herec, nýbrž kněz…

Kněží to mají těžší v tom, že deklarují jisté mravní zásady a sami by měli jít příkladem. Herci a osoby ze showbusinessu obvykle nějaké závazné morální zásady nehlásají. Spíše naopak.

Když selže mravokárce, je tu větší kontrast. A navíc - mravokárci přirozeně štvou všechny, kteří jejich nárokům neodpovídají a ani se o to nesnaží. Ti se pak tetelí blahem, když kazatele mravnosti nachytají na hruškách. Takový odhalený lotr z řad kněží jako by chlácholil svědomí hříšníků: Vidíte, ono to s tou mravností nebude tak horké, když oni sami se tím neřídí....  Dojdou k utěšujícímu "poznání", že kněží jsou lháři a  pokrytci a mravní řád vlastně není závazný. Tak bude i před Božím soudem hůře těm, kteří měli jít příkladem a zatím dali pohoršení.

0/0
23.11.2012 12:47

M. Pechar

Re: Kdyby to nebyl herec, nýbrž kněz…

Souhlasím, že u duchovního by se takový čin jaksi neměl předpokládat.

Ale ta nenávist vůči církvi odhalení takových činů jen posiluje, protože když selže učitel nebo vlastní otec, tak nikdo neútočí na institut školy či rodiny, ale když selže duchovní, vinna je okamžitě církev.

Ani duchovní není světec. Je to člověk, který je chybující, který je hříšný; každý si nese své špatné sklony s sebou, akorát že každý se s nimi jinak vyrovnává.

A také máte pravdu, že „Tak bude i před Božím soudem hůře těm, kteří měli jít příkladem a zatím dali pohoršení“ – neboli slovy Bible: :Nechtějte všichni učit druhé, moji bratří; vždyť víte, že my, kteří učíme, budeme souzeni s větší přísností. (List Jakubův 3,1)

0/0
23.11.2012 13:02

J. Frgalova

Re: Kdyby to nebyl herec, nýbrž kněz…

konkrétně v tomhle případu deklarujeme snad jisté mravní zásady všichni, nebo se mýlím? Neznám někoho ať už ateistu, či věřícího, kdo by se takovým skutkem chtěl chlubit, a to bez ohledu na to, že je to nezákonné.

Na kontrasty mravokárců kašlu, čin to je v zásadě zvrhlý a basta.

0/0
23.11.2012 13:10

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...