Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Svět

Migranti znásilnili v Itálii na veřejném WC třináctiletou dívku před zraky přítele

Městské toalety v parku Giardino Bellini v Katánii (4. února 2024) foto: Profimedia.cz

Sedm Egypťanů minulý týden znásilnilo třináctiletou dívku na městských toaletách v parku v sicilské Katánii. Svědkem byl její sedmnáctiletý přítel, kterého pachatelé donutili, aby se díval. Nejen Sicílie zůstává v šoku a italský vicepremiér Matteo Salvini veřejně volá po „chemické kastraci“.
  11:41

Dívka s přítelem se v parku procházeli 30. ledna večer. Krátce po sedmé hodině je začala obtěžovat skupina sedmi mladých Egypťanů, píše italský deník L’Unione Sarda.

„Nejdřív mě začali osahávat, řekla jsem jim, ať mě nechají na pokoji. Dokonce i můj přítel, kterému je sedmnáct let, jim to několikrát zopakoval,“ vypověděla podle listu La Repubblica třináctiletá dívka. Domlouváni ani následný pokus o útěk se mladému páru nepodařil.

Skupina migrantů zatáhla dívku na veřejnou toaletu v tamním parku Giardino Bellini, kde ji dva ze skupiny znásilnili. Ostatní donutili jejího přítele, aby přihlížel. Dívka skončila v nemocnici, všechny mladíky se později podařilo identifikovat a zatknout. Podle italských médií se jednalo o egyptské státní občany, kteří přicestovali na Sicílii ilegálně.

Zděšená zůstává nejen sicilská veřejnost, ale i italští politici. Šéf nacionalistické strany Liga a ministr dopravy Matteo Salvini, který dříve jako ministr vnitra prosazoval tvrdou protiimigrační politiku a ostře vystupoval proti posádkám pašeráckých lodí, v pondělí prohlásil, že země potřebuje povolení k chemické kastraci. „Doufám, že o návrhu předloženém Ligou se bude hlasovat co nejdříve,“ napsal na sociální síti X.

„Příběhy tohoto typu se neúprosně opakují po celé zemi. Skupinové sexuální násilí, zneužívání nejslabších, podmaňování žen, které jsou stále mladší a bezbrannější... Očekáváme, že ti, kdo jsou za tato zvěrstva zodpovědní, zaplatí za to, co spáchali. To, co se stalo, nelze nijak ospravedlnit,“ uvedla sicilská poslankyně za stranu Vzhůru Itálie Matilde Siracusanová.

Giardino Bellini

Giardino Bellini

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: