Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Svět

Žena se vloupala na pozemek prezidentky Čaputové. Ochranka ji zpacifikovala

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová (25. října 2023) foto: ČTK

Ochranka slovenské prezidentky Zuzany Čaputové zadržela ženu, která v noci na pondělí přeskočila plot a dostala se na pozemek domu, ve kterém bydlí hlava slovenského státu s rodinou. Ochranka ji zadržela a předala policii. Podle policie se 25letá zadržená žena chovala nepříčetně a při incidentu možná byla pod vlivem návykových látek.
  9:51aktualizováno  12:30

Informovala o tom slovenská televize Markíza s odvoláním na vyjádření mluvčího prezidentky Martina Strižince.

„Mohu potvrdit, že v nočních hodinách neznámá žena přeskočila plot a dostala se na pozemek domu, ve kterém bydlí prezidentka. Okamžitě zasáhla ochranka, která ženu zpacifikovala. Policie začala tento bezpečnostní incident vyšetřovat,“ uvedl Strižinec. Dodal, že Čaputová a její rodina jsou v pořádku.

„Vzhledem k tomu, že zadržená žena se chovala nepříčetně a jevila známky požití alkoholu, případně omamných a psychotropních látek, byla na místo přivolaná rychlá zdravotnická pomoc, která ženu následně převezla do jedné z nemocnic,“ uvedla policie v tiskové zprávě.

Slovenská prezidentka bydlí ve městě Pezinok, které je od prezidentského paláce v centru Bratislavy vzdálené zhruba 20 kilometrů.

V roce 2019 slovenské úřady zaznamenaly telefonát se sdělením, že v domě Čaputové je uložena bomba. Následně se ukázalo, že šlo o planý poplach, který měla na svědomí psychiatrická pacientka.

Autoři: ,

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...