Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Svět

Muž na Slovensku zakopal matku ve sklepě a bral její důchod. Odhalili ho na poště

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: ČTK

Muž na východním Slovensku podle policie zakopal tělo své zesnulé matky a pak bral její důchod. Na případ upozornili pracovníci pošty, když se muž v pondělí opět pokusil dostat k penzi, a to s pomocí společnice. Policisté ho obvinili kromě jiného z podvodu.
  14:56

Tělo sedmdesátileté matky obviněného policie našla zahrabané ve sklepě jeho domu. Dvaapadesátiletého muže pak vyšetřovatel začal stíhat také za trestný čin hanobení mrtvého, protože podle policie nakládal s ostatky své matky v rozporu se zásadami morálky i obecně vyžadované úcty tělu zesnulé osoby, jakož i v rozporu se zákonem po pohřebnictví.

Policie na sociální síti také uvedla, že matka obviněného zemřela pravděpodobně loni v prosinci. Úmrtí její syn ale úřadům nenahlásil.

Při posledním pokusu o výběr důchodu za už zesnulou ženu pracovníci pošty zjistili, že se podoba zatím nezjištěné společnice muže neshodovala s předloženými doklady, proto se obrátili na policii.

Autoři: ,

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...