Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Přívaly sněhu ochromily Mnichov, lidé museli spát ve vlacích

Svět

  10:49
Sníh a led ochromily v noci také veřejnou dopravu v Mnichově. Nejezdí vlaky, autobusy ani tramvaje, uvedla agentura DPA. Část cestujících v Mnichově a také v Ulmu v Bádensku-Württembersku byla nucena přenocovat ve vlacích.

Přerušen je i provoz mnichovského letiště, což se dotklo také leteckého spojení s Prahou. Problémy hlásí také další oblasti na jihu Německa.

Podle mluvčího mnichovského letiště na místě probíhají úklidové práce, které mají zajistit znovuobnovení bezpečného provozu. Mluvčí uvedl, že letiště zůstane uzavřeno do 12:00 SEČ.

„Z rozhodnutí dopravce byla zrušena linka z Mnichova, zřejmě kvůli počasí právě v Mnichově,“ uvedla mluvčí Letiště Václava Havla Klára Divíšková. Podle stránek pražského letiště je zrušen přílet z Mnichova ve 13:05 a odlet do Mnichova ve 13:45 SEČ.

Železniční dopravce Deutsche Bahn (DB) sdělil, že přerušeno je spojení na mnoha trasách v okolí bavorské metropole i veškerá doprava z mnichovského hlavního nádraží a na něj. Důvodem jsou mimo jiné stromy, které popadaly na tratě. Náhradní autobusovou dopravu kvůli počasí a situaci na silnicích dopravce nenabízí.

Zrušeny byly dálkové spoje z bavorské metropole do Salcburku, Innsbrucku, Norimberku, Stuttgartu a Lindau. Německé dráhy předpokládají, že omezení budou přetrvávat celý dnešní den.

Sledujte situaci v Česku:

„Doporučujeme cesty do Mnichova a zpět odložit,“ uvedla mluvčí DB. Všichni cestující, kteří svou plánovanou cestu na jih Německa kvůli příchodu zimy odloží, mohou svou jízdenku využít později, napsaly dráhy.

Na hlavním nádraží v Ulmu německé dráhy vlak, který dorazil ze Stuttgartu, provizorně upravily na místo, kde se dá přespat. Nocovat mohou cestující, kterým vynechal spoj, také ve vlaku na mnichovském hlavním nádraží.

Počasí způsobilo problémy i na bavorských silnicích, kde DPA hlásí řadu dopravních nehod.

Meteorologové očekávají, že na jihu Německa bude sněžit do dnešního odpoledne. Na některých místech mají být sněhové srážky silné.

Autoři: ,

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...