Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vzplály tobogány, Göteborg zahalil dým z obřího požáru v zábavním parku

Svět

  22:55
V zábavním parku v západošvédském Göteborgu vypukl rozsáhlý požár. Plameny podle svědků zachvátily venkovní tobogány a další zařízení, která byla ve výstavbě. Šestnáct lidí bylo lehce zraněno, uvedla švédská televizní stanice SVT. Po jednom muži policisté vyhlásili pátrání.

Požár se rozhořel v göteborgském zábavním parku Liseberg, a to konkrétně v aquaparku Oceana. Následně způsobil i silnou explozi, která zničila některé přilehlé objekty.

Vzhledem k tomu, že se jedná o novou část parku, která měla být otevřena až letos, žádný z hostů na místě nebyl.

Policie v pondělí večer nicméně oznámila, že jednoho muže pohřešuje. Podle ní jde o pracovníka projektu.

„Oheň, který vzplanul na vnější straně jižní části budovy, se rychle rozšířil do haly s bazény... a vedl k úplnému zničení budovy,“ stojí v tiskovém prohlášení zábavního parku Liseberg.

Videa z místa dokazují, že plameny zachvátily zejména skluzavky.

„Tato zničující událost nás hluboce zarmoutila. Naším hlavním cílem teď je pomoci policii při pátrání po pohřešovaném a podpořit všechny, které incident postihl,“ uvedl ředitel Lisebergu Andreas Andersen.

Černá oblaka dýmu z požáru zahalila toto druhé největší švédské město. Policie obyvatelům doporučila, aby zůstali doma a nechali uzavřená okna, aby se ochránili před zplodinami.

V blízkém hotelu a kancelářských prostorách se hosté a zaměstnanci museli evakuovat.

Po dokončení měl park Oceana zahrnovat vnitřní bazény a vodní atrakce na ploše téměř 6 000 metrů čtverečních a venkovní bazény a atrakce na 4 000 metrech čtverečních. Součástí komplexu, který měl pojmout současně až 1 750 návštěvníků, měla být také restaurace a hotel.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,