Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Střelec ve švýcarském Sionu zabil dva lidi, dopadli ho po několika hodinách

Svět

  11:45aktualizováno  17:12
Ve švýcarském Sionu při střelbě na dvou různých místech přišli o život dva lidé a další člověk utrpěl zranění. Policie kantonu Valais, který leží na jihozápadě země, uvedla, že střílel jeden muž. Podle deníku Blick jsou okolnosti činu nejasné. Ani identitu střelce policie zatím neupřesnila, uvedla pouze, že je mu 36 let. Policie varovala, že může být dál nebezpečný. Vpodvečer policie uvedla, že se muže podařilo zadržet.

Pátrací akce trvala několik hodin. Podle kantonální policie byly v celém kantonu nasazeny „rozsáhlé prostředky“. Zpravodajský portál Pomona uvedl, že ozbrojení policisté hlídkovali například v obcích Gamsen a Eyholz. Pravděpodobného pachatele se policistům podařilo zadržet. Motiv střelce nesdělila.

V prohlášení z dnešního odpoledne kantonální policie uvedla, že podezřelý byl před 16:00 dopaden a zatčen v obci Saint Léonard, která je vzdálená od Sionu několik kilometrů. K obětem střelby sdělila, že jimi jsou 34letá žena a 41letý muž. Zranění utrpěla také 49letá žena.

Podle serveru listu Le Nouvelliste se střelba odehrála v malířském a štukatérském podniku ve čtvrti Ronquoz a také v části Potences na druhém břehu řeky Rhony ve městě s přibližně 35 000 obyvateli.

Podle policie pravděpodobný útočník, 36letý Sébastien Robin, patrně své oběti znal. Další podrobnosti policie nesdělila. Místní prokuratura zahájila vyšetřování kvůli podezření na vraždu.

Policie vyhlásila „výzvu pro svědky“, aby poskytli informace týkající se pachatele a zveřejnili fotografii podezřelého. Rovněž varovala, že „tento člověk je nebezpečný“ a lidé se v žádném případě nemají pokoušet ho zadržet na vlastní pěst nebo se k němu přibližovat.

Agentura Reuters připomíná, že v devítimilionovém Švýcarsku je mnoho držitelů zbraní a počet střelných zbraní mezi civilním obyvatelstvem se odhaduje na 2,3 milionu.

Sion

Sion

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...