Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Žadatel o azyl se sekerou zajal lidi ve švýcarském vlaku. Policisté ho zastřelili

Svět

  7:22
Smrtí pachatele skončilo čtvrteční drama, při němž muž ozbrojený sekerou a nožem ve vlaku ve Švýcarsku zajal 14 cestujících a strojvůdce a téměř čtyři hodiny je držel jako rukojmí. S odvoláním na policii o tom v pátek informuje agentura DPA, podle níž byl 32letý pachatel íránským žadatelem o azyl. Motiv jeho činu zatím není známý.

Muž cestující zajal na regionální vlakové lince mezi obcemi Baulmes a Yverdon-les-Bains v západní části Švýcarska nedaleko hranic s Francií.

Některým rukojmím se podařilo upozornit policii, a přes 60 strážců zákona pak vlak na zastávce v obci Essert-sous-Champvent obklíčilo.

Na místě byl i překladatel, který pomáhal ve vyjednávání s pachatelem. Co muž požadoval, policie neuvedla. Kolem 22:15 se jí ale podařilo zasáhnout, když se muž nakrátko od rukojmích vzdálil. Pachatel se pak se sekerou chtěl vrhnout na jednoho z policistů, a proto jej strážci zákona zastřelili.

Essert-sous-Champvent

Essert-sous-Champvent

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,