Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Svět

Ve Švýcarsku se zřítil vrtulník při heliskiingu, tři lidé zemřeli

Při pádu vrtulníku v 3600 metrů vysoké hoře Petit Combin ve Švýcarsku v úterý přišli o život tři lidé. Na místě zasahují záchranáři. (2. dubna 2024) foto: AP

Při pádu vrtulníku ve Švýcarsku v úterý přišli o život tři lidé. Vrtulník se šesti lidmi na palubě se zřítil při heliskiingu, což je extrémní sport, při němž jsou jezdci na lyžích nebo snowboardu vysazováni z vrtulníku do volného terénu. O neštěstí podle agentury DPA informovala švýcarská policie, národnost lidí na palubě bezprostředně neuvedla.
  21:55

Stroj se podle policie zřítil na horskou přistávací plochu a sklouzl po svahu. Kromě pilota byli na palubě vrtulníku typu B3 horský vůdce a jeho čtyři klienti.

Dva zranění byli okamžitě ošetřeni a poté přepraveni do nemocnice. „Třetí osoba byla později také zachráněna,“ uvedla dále policie. Ostatní pasažéry se zachránit nepodařilo.

Neštěstí se stalo na zhruba 3600 metrů vysoké hoře Petit Combin na jihozápadě Švýcarska. Příčinu nehody úřady vyšetřují.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Při zřícení vrtulníku během heliskiingu zemřel v březnu 2021 také Petr Kellner. Šestapadesátiletý nejbohatší Čech si sport s průvodci a známými užíval na Aljašce, stroj však severně od největšího aljašského města Anchorage narazil do hory poblíž ledovce Knik a pak se valil několik set metrů po svahu dolů. Zahynul pilot a čtyři z pěti členů posádky.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!