Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Německý kostel rafinovaně zvyšuje návštěvnost mší, láká na Taylor Swift

Moc, síla. I to z Taylor Swift vyzařuje. foto: Getty Images

Evangelický kostel v německém Heidelbergu se snaží nalákat mladé na nedělní bohoslužby a daří se mu to pomocí písní americké zpěvačky Taylor Swift. Skladby nejúspěšnější popové zpěvačky současnosti sice zazní živě, jejich interpretkou ale bude místní učitelka popové a církevní hudby Tine Wiechmannová, informovala agentura DPA.
  18:36

„Jsem překvapen a velmi nadšen. S takovou odezvou jsem nepočítal,“ řekl farář Vincenzo Petracca. Původně měla být bohoslužba 12. května jen jedna. Poté, co byla zakrátko zarezervovaná, rozhodla se církev uspořádat kromě mše v 11 hodin ještě jednu ve 13:00.

Gotický kostel Svatého Ducha, který je 600 let starý a je největším svatostánkem v historickém Heidelbergu, má k dispozici 423 míst na sezení. Vstup je zadarmo, ale místo je nutné si dopředu zarezervovat.

Bohoslužba parafrázuje název alba Taylor Swift „Anti-Hero“, tedy antihrdina. Podle vyjádření na webových stránkách farnosti se má nedělní obřad a kázání točit kolem textů písní americké zpěvačky a spirituality.

Záměrně chceme svou nabídkou zasáhnout i nové návštěvníky kostela, zejména z mladší generace, uvádí farář Petracca. Kostel Svatého Ducha už dříve nabízel své prostory k popovým koncertům například s hudbou Beatles, Leonarda Cohena, skupiny Queen nebo zpěvačky Madonny.

Bohoslužba s hudbou Swift se má zabývat jejím přístupem ke vztahu popové muziky a politiky. „Swift je v současnosti nejvlivnější popovou hvězdou na planetě. Má se za to, že má moc ovlivnit podzimní volby v USA,“ řekl 59letý Petracca.

kostel Svatého Ducha v Heidelbergu

kostel Svatého Ducha v Heidelbergu

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...