Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Thajsku našli oběšeného Čecha. Zřejmě sebevražda, uvádí policie

Svět

  12:48
V thajském turistickém středisku Pattaya byl nalezen oběšený 49letý Čech. Policie předpokládá, že se jednalo o sebevraždu. Napsal to zpravodajský web Bangkok Post, informaci potvrdilo české ministerstvo zahraničí.

Policie v Bangkoku foto: AP

O úmrtí muže byla vyrozuměna bývalá manželka a sourozenec. „Nyní čekáme až se rodina zemřelého spojí s ambasádou, abychom je mohli informovat o dalším postupu,“ řekl ČTK mluvčí české diplomacie Daniel Drake.

Tělo zemřelého bylo podle mluvčího odvezeno do Ústavu soudního lékařství v Bangkoku k pitvě.

Muž byl nalezen ve čtvrtek večer ve skladovací místnosti na střeše pětipatrového bytového domu. Kolem krku měl nylonovou šňůru připevněnou k trámu. Podle prvních zjištění policie se zřejmě jednalo o sebevraždu, jelikož na těle nebyly nalezeny podlitiny. „Nebyly nalezeny žádné známky násilí. Podle policejní zprávy se jedná o sebevraždu, k níž mělo dojít před zhruba třemi dny,“ uvedl Drake.

Strážníky na místo přivolala 35letá domovnice, která tělo našla poté, co si všimla silného zápachu vycházejícího z komory. Policii sdělila, že muž byl turista, který se na místě ubytoval 28. února a naposledy byl spatřen 2. března.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!