Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Při požáru nočního klubu v Istanbulu zemřelo přes dvacet lidí

Svět

  15:35aktualizováno  19:05
Při úterním požáru budovy v tureckém Istanbulu zemřelo 25 lidí, píší agentury s odkazem na prohlášení úřadu istanbulského guvernéra. Podle tureckého tisku je mrtvých až 29. Další lidé utrpěli zranění, nejméně jeden člověk je ve velmi vážném stavu. Počet obětí v posledních hodinách rostl. Příčiny požáru zatím nejsou jasné. Policie několik lidí zadržela a vyslýchá je.

Podle místního tisku začalo hořet kolem 12:00 SELČ v městském obvodu Beşiktaş v evropské části Istanbulu. Podle svědků oheň vzplál v podzemí budovy, kde se nachází noční klub. Ten v době postního měsíce ramadán procházel renovací. Horní patra obytné budovy však zasáhl hustý kouř.

Počet obětí během odpoledne rychle rostl a řada zraněných podle místního tisku zemřela po převozu do nemocnice. Po 17:00 SELČ se však počet mrtvých ustálil na 29. Ministr vnitra Ali Yerlikaya podle agentury AFP uvedl, že při požáru zemřeli všichni lidé, kteří v daný moment pracovali na renovaci klubu.

Na místě stále zasahují záchranáři a policie. Požár se podle tisku podařilo uhasit. Podle agentury AP ministr spravedlnosti Yilmaz Tunç uvedl, že pět lidí bylo zadrženo, aby je policie mohla vyslechnout. Jsou mezi nimi majitel nočního klubu či vedoucí stavebních prací.

„Neevidujeme žádnou žádost o povolení pro stavbu nebo rekonstrukci,“ řekl po příjezdu na místo požáru istanbulský starosta Ekrem Imamoglu. Podle něj tak byly stavební práce nelegální, ale nebylo je vidět, protože vše se dělo v podzemních podlažích. Podle úřadu istanbulského guvernéra měl podnik platnou licenci, která mu byla vystavena v roce 1987 a obnovena byla v roce 2018.

K požáru došlo v domě stojícím na rohu ulic Gönenoğlu a Gayrettepe Yıldız Posta v Beşiktaşi:

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,
Témata: Istanbul, požár