Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Rusové zničili televizní věž v ukrajinském Charkově, část šla k zemi

Svět

  19:07
Ruské síly v pondělí odpoledne zničily v Charkově na východě Ukrajiny televizní věž. Na internetu se šíří videozáznamy, které zachycují, jak se část 240 metrů vysoké stavby hroutí k zemi. Na místě jsou problémy s digitálním signálem, oběti na životě si útok nevyžádal, sdělil šéf Charkovské oblasti Oleh Syněhubov.

„Během poplachu byli pracovníci v krytu. Oběti na životě nejsou. V současné době jsou výpadky digitálního televizního signálu,“ napsal na komunikační platformě Telegram Syněhubov.

Televizní věž v Charkově se stala terčem ruského bombového útoku už začátkem ruské invaze na Ukrajinu v březnu 2022, připomněla agentura Unian. Věž byla tehdy poškozena a byla dočasně mimo provoz, ale vydržela. V provozu je vysílač od roku 1981.

Před novými útoky na Charkov varoval třeba Andrij Jermak, nejbližší spolupracovník ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. „Víme, že Putin chystá novou vlnu mobilizace, a máme za to, že nové ruské protiofenzivní operace by mohly začít už na konci května nebo na začátku června. Na to samozřejmě musíme být připraveni,“ podotkl muž považovaný za šedou eminenci Ukrajiny.

Autoři: ,