Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Texaská rodina po 51 letech našla unesenou dceru, pomohl test DNA

Svět

  21:15
Američanku, kterou její rodina více než padesát let pohřešovala poté, co ji jako dítě unesla chůva, se podařilo najít díky testu DNA. Nyní se žena opět se setkala se svou biologickou rodinou.

Melisse Highsmithové bylo 22 měsíců, když ji v texaském Fort Worthu v roce 1971 unesla její chůva. Rodina po ztracené dceři roky pátrala neúspěšně, nakonec ji našla díky shodě v testu DNA od společnosti 23andMe.

Ženu, které je nyní 53 let, se podařilo najít ve Fort Worthu, kde žila jako Melanie Waldenová a o tom, že byla obětí únosu, neměla tušení. Nyní si plánuje jméno změnit na Melissa, jak ji pojmenovali rodiče.

Ženina matka Alta Apatencoová chůvu najala přes inzerát v srpnu 1971. Chůva slíbila, že se o dítě postará u sebe doma, s dítětem ale zmizela. Po dceři pak rodina spolu s policií pátrala desítky let.

Ještě v září ji hledala v Jižní Karolíně poté, co obdržela anonymní zprávu, že tam byla Highsmithová spatřena.

Rodina se se ztracenou dcerou snažila komunikovat přes Facebook. Žena, která ale do té doby neměla tušení, že byla jako dítě unesena, si myslela, že jde o podvod. K průlomu došlo 6. listopadu, kdy test DNA od 23andMe spojil děti Highsmithové s její biologickou rodinou.

„Melissu jsme našli čistě díky DNA,“ napsala rodina v příspěvku na Facebooku. „Ne kvůli jakémukoli zapojení policie nebo FBI, podcastům nebo dokonce soukromému vyšetřování či spekulacím naší rodiny,“ dodala.

Highsmithová se se svými rodiči setkala minulý týden. Rodina uvedla, že se následně podrobila dodatečným oficiálním testům DNA a čeká na výsledky.

Highsmithová řekla, že se zeptala ženy, která ji vychovávala, zda jí chce něco říct. Načež jí potvrdila, že je unesená Melissa.

Přestože je případ únosu již dávno promlčen, policie ve Fort Worthu uvedla, že bude ve vyšetřování pokračovat, aby zjistila, co se skutečně stalo.

Rodina se mezitím snaží dohnat ztracený čas. Sestry Highsmithové listu The Washington Post sdělily, že nalezená sestra plánuje uspořádat druhou svatbu se svým manželem, aby ji její otec mohl dovést k oltáři.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!