Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Svět

Další záhadné úmrtí. Ruský miliardář Zelenov přepadl přes zábradlí

Dmitrij Zelenov s partnerkou na Floridě (16. března 2016) foto: Profimedia.cz

Ruský miliardář Dmitrij Zelenov, spoluzakladatel kdysi největší developerské společnosti Donstroj, je další osobou na seznamu záhadných úmrtí ruských oligarchů. Podle státních médií přepadl přes zábradlí a udeřil se do hlavy. Následkům zranění druhý den podlehl.
  13:27

O úmrtí Zelenova informoval telegramový kanál Baza. Podle něj byl Zelenov 9. prosince na večeři s přáteli v podniku ve francouzském městě Antibes na Azurovém pobřeží.

„Bylo už po půlnoci, když Zelenov odcházel od hostů. Na schodech se mu najednou udělalo špatně. Dmitrij přepadl přes zábradlí a udeřil se do hlavy. O pět minut později přijela sanitka a odvezla ho na jednotku intenzivní péče,“ píše agentura.

Druhý den v sedm hodin ráno policisté oznámili Dmitrijovým přátelům, že zemřel, aniž by se probral z bezvědomí. Je také známo, že Zelenov krátce před smrtí podstoupil operaci cév, měl dlouhodobé problémy se srdcem.

Dmitrij Zelenov byl spolumajitelem společnosti Donstroj, jednoho z největších moskevských developerů konce 90. let a počátku nového tisíciletí. Společnost jako první začala v Moskvě stavět luxusní a výškové obytné komplexy. Zelenov byl několik let na seznamu ruských miliardářů časopisu Forbes, ale po finanční krizi v roce 2008 se musel se svým partnerem vzdát společnosti kvůli dluhům.

Je to poslední z dlouhé řady příkladů záhadných úmrtí mezi Putinovými oligarchy, píše italský list Il Mattino. Pavla Pčelnikova, manažera ruských železnic, nalezli mrtvého v jeho moskevském bytě. Stejný osud potkal v červenci ředitele dopravy Gazpromu, Jurije Voronova, kterého našli mrtvého v bazénu. List ovšem upozorňuje, že seznam mrtvých oligarchů je ve skutečnosti mnohem obsáhlejší.

Web Italy 24 Press News poznamenal, že Zelenov byl zřejmě jedním z těch, kteří vystupovali proti válce ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!