Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vdova po Carnajevovi spolupracuje s vyšetřovateli, o ničem nevěděla

Svět

  19:40
BOSTON - Katherine Russellová-Carnajevová, vdova po jednom z pravděpodobných bostonských atentátníků, plně spolupracuje s vyšetřovateli a poskytuje jim veškeré potřebné informace. Řekl to v Providence (stát Rhode Island) advokát Amato DeLuca.

Cíl bostonského marathonu foto: ČTK

Zpráva o podílu jejího manžela Tamerlana a švagra Džochara na brutálním útoku proti účastníkům bostonského mezinárodního maratonu pro ni prý byla "absolutním šokem".

Čtyřiadvacetiletá žena se po smrti svého manžela uchýlila do domu rodičů v Providence. Dnes odtud podle očitých svědků odjela v doprovodu tří agentů FBI, pravděpodobně k výslechu.

Vdova Carnajeva o připravovaném atentátu nic nevěděla

Russellová se s Tamerlanem Carnajevem seznámila v nočním klubu. Zanedlouho odešla ze školy a přestala se stýkat s přáteli. Za Carnajeva se vdala v červnu 2010, později konvertovala k islámu. Krátce po svatbě se Carnajevovým narodila dcera, které jsou nyní tři roky.

O připravovaných atentátech podle DeLuky Katherine nic nevěděla. "Neměla o tom tušení. Chápe, že nyní musí spolupracovat s vyšetřovateli, protože jde o věc národní bezpečnosti USA," řekl advokát novinářům.

ČTĚTE TAKÉ:

Do svých příbytků v dosud uzavřené části bostonského centra se dnes mohli vrátit obyvatelé. Mnohé z nich policie z bytů doslova vyhnala jen pár minut poté, co dvě pumy explodovaly v cílové rovince maratonského běhu. Někteří podle ani nestihli vypnout televizory.

Policie nyní na místě explozí vyšetřování ukončila a oblast zakrátko opustí. Jedná se asi o dvanáct domovních bloků ve čtvrti Back Bay, které byly nepřístupné po dobu jednoho týdne. V oblasti je kromě bytů i 400 obchodů a spousta kanceláří.

Carnajevův zdravotní stav

Stav údajného bostonského atentátníka Džochara Carnajeva se podle lékařů zlepšil a z "vážného" byl přehodnocen na "příznivý". Carnajev je po přestřelce s policií od konce minulého týdne hospitalizován v bostonské klinice Beth Israel se zraněním nohy, rukou a hlavy a s průstřelem hrdla.

Zlepšení Carnajevova zdravotního stavu potvrzovaly už dřívější informace o komunikaci mladého Čečence s vyšetřovateli. Otázky vnímal, reagoval pohybem hlavy a na jeden z dotazů údajně i krátce odpověděl.

Autoři: ,

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...