Diskuse k článku: Volby ve Švédsku byly těsné. Zvítězil vládnoucí středolevý blok, protiimigrantští Švédští demokraté posílili

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 99
  • Poslední: 11.9.2018 19:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Novák 11.9.2018 19:01

Žádný stredolevý blok nezvítězil, protože nekandidoval. Socaní i zelení utrpěli porážku, vláda bude pravicová.

T. Cerny 11.9.2018 10:09

Jednou jsm na nejakem ceskem chatu diskutoval s jinym ceskym rasistou , Dr. Rorozovem , anaesthesiolog, ktery v jedne nemocnici v GB coby hostujici lekar odmital zacit s narkosou , dokud si chirugicka - operateurka nesunda satek pod operacni cepici . samozrejme ze i tohoto ceskeho rasistu z UK kvuli rasismu vyhodili a uz ho tam nikdo nezamestna . Vzdyt starostou Londyna je muslim Khan a ti retardovani cesti rasiste by si to meli dobre rozmyslet se svymi rasistickymi parolis do Londyna jezdit . V Budapesti nebo ve Varsave naproti tomu budou v naprosto jim homogenim milieu !

T. Cerny 11.9.2018 10:02

Pan Zima je tyopicky predstavitel omezenych cechackovskyc ignorantu , kteri se nedovedou smirit s tim , ze by v USA byly u pasovych kontrol muslimky v cernych habitech a se satky na hlave a na prsou s cedulkou Pass Contoll USA ! Ta omezenost cechacku typu p. J.Zimy is himmelschreiend ! Solch eine Engstirnigkeit und Schmalspurigkeit solcher heileigen Einfalten ( sanctae simplicitates )schlägt dem Faß den Boden aus und geht auf keine Kuhhaut mehr !

Kdyz v tom ominosnim Cesku maji dokonce celych 10 muslimu !!! Ti cesti samozvane puristicti ochranci krestanstvi jsou jako "Musculus gracilis " nazyvany " ochrance panenstvi "- neb tomu to take neni nic platne.

T. Cerny 11.9.2018 9:46

kdyz letam ze stuttgartu do Karibiku , stredni nebo jizni Ameriky tak vzdy pres Pariz , Amsterdam etc. a vzdy pres USA - vetsinou pres NY nebo pres Atlanta ci salt lake city kde ma Delta hub.

T. Cerny 11.9.2018 9:42

Pane zima jste typicke ceske trdlo. Ja samozrejme sympatisuji s cikany , lidmi bez ohledu na barvu kuze , nabozenstvi a ras cesti rasiste jsou mi bytostne odporni ( jako vsichni rasiste partout )a vy, typicky cesky truhlik mi predhazuje , byt neco lepsiho nez cikani!Od te rasisticke pakaze v cesku se samozrejme distancuji.Kdyz rikate , ze jste nevidel u celni kontroly v USA zadne muslimky v dlouhych cernych habitecha satkem na hlave s cedulickou na prsou " Passova kontrola USA " tak musite strasne malo letat a strasne malo jste toho videl. Ja mam i letos gold medaillon bei Delta , protoze jsem toho s Delta ( a ostatni sky miles Air France , KLM etc ) naletal vloni a letos strasne moc. Vloni v listopadu jsem byl po v NY, v Toronto , na Niagara falls , v prosinci po 8. na Guadeloupe, v lednu poprve na Aruba , v unoru po 13. v Mexiku , v breznu po 13. v Dominican Rep. etc.Vy ceske trdlo mi budete vykladat , ze v USA u celni kontroly nejsou zadne muslimky v cernych habitech a se satky !!!

T. Cerny 10.9.2018 16:12

Herr Zima , Sie mögen insofern Recht haben , dass Hitler auf mich stolz gewesen wäre ,indem ich meine Sympathien für Flüchtlinge , Religionen, Rassen und Hautfarbe jeglichen Coulers an den Tag lege und ihnen allenthalben den Daumen drücke.

Sie aber Herr Zima stellen einen absolut typischen , par excellence rassistisch denkenden Mitbürger dieser Tschechei dar , den ich nicht ausstehen kann.

Alles in allem - Sie sind ein restlos typischer Tscheche mit Ihrer uferlosen Abneigung gegenüber anderen Religionen, , anderen Hautfarben ( Ihre cmoudi ! ) und anderen Rassen ( oder Sie mögen Ihre Zigeuner ?).

Und ich bin aber auch ein Tscheche, wennglich ohne die tschechische Staatsangehörigkit aber ein absolut Untypischer der Afinität zu allem hegt was Sie ablehnen.

Sie ,Herr Zima gleichen ja den 99,9% Ihrer tschechischen Mitbürger und kommen mit ihnen in Ihren Abneigungen restlos überein, wobei ich mit Ihnen kaum in einem einzigen Punkt übereinstimmen kann .

T. Cerny 10.9.2018 15:51

K vase mu dalsimu dotazu p. zima - byl jsem v USA nescislnekrat. Mam take m.j.lekarskou zkousku ECFMG pro praci cizich lekaru v USA je to nadherny multikulturelni melting pot vsech ras, barev kuze a nabozenstvi. V Mineapolis mne jednou dokonce pri vystupni kontrole kontrolovala muslimka cela v cernem habitu se satkem na hlave .Setkal jsem se tam take jednou na vecirku s ceskymi emigranty ( kolem r. 1980) ale takovou rasistickou pakaz , ktera nadavala na cernochy kudy chodila jsem v zivote nezazil. Kdyz jsem se sveho bratrance ptal , proc mne vodi na vecirky takovych udesnych rasistu odpovedel mi , to bych Te nesmel vzit na zadny vecirek ceskych emigrantu ". bylo to v Chicago. jak vidite , ja jsem na tomto foru se svymi pro uprchlickymi pro cikanskymi , pro cernoskymi , pro asiatskymi pro muslimskymi nahledy neprosto osamocen jak kul v plote .jak bych mohl toto par excellence rasistickle milieu povzovat za sveoji heimat ? Takovi rasiste jako ted v tomto ominosnim cesku , takovi v Ceskoslovensku z

J. Zima 10.9.2018 16:20

Opět, na české emigranty v USA se vás nikdo neptal. Také jsem se neptal, jestli jste v USA byl, ale jak dlouho jste tam žil a pracoval. Dojmy z návštěv přefiltrované vaším multikulturalismem nemají s realitou nic společného.

Já tam na rozdíl od vás pracoval několik let a vím, že běžní přistěhovalci (tedy ti , co tam přišli pracovat a ne parazitovat) se naopak snaží co nejvíce přizpůsobit místním poměrům. To je ten melting pot a ne okázalé lpění na primitivních "tradicích" a nesnášenlivost k jiným, co vy obhajujete. Kulturně nejrozdílnější oblasti a skupiny tvoří v USA z větší části např. Indiáni v rezervacích (ty doufám neoznačíte za imigranty) nebo náboženské skupiny jako třeba Amišové, kteří jsou v Americe také už několik století. Klika je, že do USA se nedostalo tolik muslimů ze severní Afriky a Blízkého východu. Imigrační systém a ochrana hranic tam na rozdíl od EU více méně funguje. Také parazitování na welfare tam zdaleka není tak snadné a systém není tak rozhazovačný.

T. Cerny 10.9.2018 16:34

Kdyz jste v USA leta pracoval tak mi jiste date za pravdu ze svetonahled ceskych emigrantu v USA je naprosto homogenni tomu Vasemu.I kdyz jsem tam byl nescislnekrat , naposled 2x letos tak nesmirne obdivuji ten melting pot vsech barev kuze , ras a nabozenstvi jako Vy. Ty muslimky v cernych habitech a satcich na letisttnich kontrollach jste tam jiste take zazil a to mne fascinuje i kdyz mne sobne je islam naprosto cizi, uz jenom proto , ze mam rad vino a nezahalne zeny ktere toto nabozenstvi zakazuje . Ale vzdy budu pledovat za prava muslimu u nas se oblekat a svlekat jen kam chteji.

Chill out and take a chill pill and don't get your balls in an uproar !Or ball me until I beg for your mercy . But don't give me any !!!

J. Zima 10.9.2018 17:08

O "světonáhledu" (česky světonázoru) českých emigrantů v USA moc nevím, potkal jsem jich jen několik. Téměř všichni jsme se spolu s ostatními kolegy ať už byli z Evropy, Indie, Filipín, Mexika nebo Vietnamu shodovali v mínění, že člověk by se měl živit svou prací a ne živořit na welfare a food stamps, zvlášť když přišel do cizí země. .

U pasové kontroly jsem nikdy žádné muslimky v hábitech neviděl už jen proto, že immigration officers nosí uniformy. Jestli tam někde nějaké byly, tak asi na výpomoc s muslimy, co neumí ani slovo anglicky a ve své omezenosti by měli problém mluvit se ženou, co není "slušně" oblečena.

Jistě, každý se ve svém volném čase může oblékat jak chce, ale musí totéž umožnit i jiným, což u je muslimů zásadní problém. Jednak kladou požadavky ve svém okolí, aby se zejména ženy oblékaly "slušně" a z titulu své (nesnášenlivé) víry si nárokují různé výjimky a úlevy ve školách a zaměstnáních nejen ve způsobu oblékání. So don't give me that multikulti bullshit.

T. Cerny 10.9.2018 15:39

Pane zima , krom obsahleho vykladu ohledne " zenske obrizky "pod Vasim dotazem vam jeste sdelim , ze jak jiste vite vsichni zide jsou obrezani.Muzska obrizky ( circumcise ) spociva v tom , ze se kolem dokola zaludu ( glans penis )resekuje predkozka ( praeputium ). Muzska obrizka je ale pro partnerky obrezanych muzu velmi positivni neb mnohe vedecke prace prokazaly , ze partnerky obrezanych muzu onemocneji signifikantne ridceji na rakovinu cipku delozniho ( ca cervicis uteri ) neb v muzskem smegmatu jsou obsazeny potencialne ( ?) pathogenni viry HSV 16 a 17 ( nemylim -li se ) ktere zapicinuji vznik rakoviny cipku delozniho.Jak jsem vam jiz dole vysvetlil, muzsk obrizka je nesrovnatelna s naprosto mutilujici a zcela neucelnou ( ma zbavit zenu orgastickych pocitu ) udesnou obrizkou zen, ktera neni jiste jen domenou mezi muslimy.Mnohdy to chteji ve stredni Africe zeny samy , neb muzi rikaji :" jak reportovala jedna vedecka prace. neobrezanou bych si nikdy nevzal "

J. Zima 10.9.2018 16:02

Na lékařský popis mužské a ženské obřízky se vás nikdo neptal. Nicméně svým výkladem (asi nechtěně) jen dokazujete, že taková praxe je rozšířena právě v oblastech z nichž přicházejí do Evropy imigranti. Že někteří nemusí být muslimové je irelevantní.

Že vás ještě nikdo o takový zákrok nepožádal vůbec nedokazuje, že by se své "kulturní zvyklosti" s příchodem do Německa vzdali.

A vůbec jste neodpověděl na otázky, které jsem vám v této souvislosti položil.

T. Cerny 10.9.2018 16:18

na vasi absurdni a naprosto nesmyslnou otazku, zda by si ni+ekdo dovolil zadat po lekari v nemcku " zenskou obrizku " nelze vubec opovedet !Nikdo nidky by v evrope takovouto mutuilaci nropovedl , vy maly truhliku co si predstavuje problematiku perivulvarni krajiny jak Hurvinek valku!Pane Zima , jste trdlo.

J. Zima 10.9.2018 16:36

Je vidět, že vám argumenty došly, když se uchylujete k osobním invektivám. Na otázky jste neodpověděl a tvrdíte, že by nikdo po lékaři nic takového v Německu nechtěl. To snad dnes ještě u německých platí (i když tomu moc nevěřím), ale (jak sám píšete) máte mnoho muslimských kolegů. Jste si jist, že ani k těm nikdo nepřijde? A co je dnes nemusí být zítra. Co víte, co se stane až se muslimové v Německu dále rozmnoží a budou mít více zastoupení v různých státních orgánech. Že je ženská obřízka problém v Německu už dnes si přečtěte tady. https://www.focus.de/gesundheit/ratgeber/frauenmedizin/gynaekologie/tid-26596/vorstoss-zur-straffreiheit-bei-beschneidung-von-jungen-verstuemmelung-von-maedchen-bleibt-strafbar-weibliche-genitalverstuemmelung-auch-in-deutschland_aid_784526.html

Hlavně to, kolika dívkám reálně hrozí a položte si otázku, kdo ji udělá.

A nakonec můžete odpovědět na ty otázky, co jsem vám položil.

T. Cerny 10.9.2018 14:57

Sehr geehrter Herr Zima ,vorab zugegebenermaßen gehen Sie in dieser Annahme zweifelsohne insofern absolut richtig als die Nazis die Bezeichnung " Tschechei " ( wie z.B. wie das peiorative Wallachei prägten. Gleichwohl bekenne ich mich ein eingefleichter Sympathisant nicht nur von Zigeuner, Homos , von seelisch Kranken und Juden zu sein sondern plädiere ich auch inbrünstig für Verständniss für Nöte und Hilfebedürftigkeit von Flüchtlingen , für das Recht jedermanns auf seinen eigenen Glaube an einen Gott seiner Wahl , für absolute Gleichberechtigkeit und Gleichwertigkeit von Menschen beliebiger Hautfarbe, Rasse oder Religion.

Insofern mag ich in Ihren heilig einfältigen tschechischen Augen zumindest ein Neonazi sein, da diese eben solche Ansichten innehatten . Wie ich auf meine einstige Heimat die Tschechoslowakei sehr stolz war und mich allenthalber bekannte ein Tschechoslowake zu sein um so mehr verachte ich diese rassistich denkende Tschechei.Gleichwohl bestätigen bekanntlich die Aus

J. Zima 10.9.2018 15:44

Was soll dieser Quatsch bedeuten wissen nur Sie. Über Zigeuner, Homos usw. war keine Rede. Als "stolzer Tschechoslowake" haben Sie sich nicht bemüht den richtigen deutschen offiziellen Kurznamen für Tschechische Republik zu ermitteln, obwohl er schon mehr als 20 Jahre benutzt wird. Das zeigt nur, daß Sie das tschechische Volk verachten und Sie wollen uns vom imaginären Piedestal ihrer scheinbaren "Humanität" unterrichten. Das bringt Ihnen das Gefühl, das Sie was mehr als wir sind, was dem alten Verhältnis der Germanen zu Slawen sehr gut entspricht. Herr Hitler könnte stolz darauf sein, wie gut Sie germanisiert werden.

T. Cerny 10.9.2018 12:36

pane Aron , nejlepe je pro Vas diskutovat na thema uprchlici s ostatnimi 99,9 % vasich ceskycjh spoluobcanu - pri nadavani na ne tam zadna dissonance zceal jsite nevznikne !!

Ja ale nastesti obcan ceska nejsem a nikdy jsem nebyl a tudiz me nahledy diametralne diverguji s nazory Vasimi a osttnich 99,9% cechu.

Jak vidite , jsem zde na tomto foru LN naprosto osamely se syvmi sympatisant s uprchliky a s lidmi vsech barev kuze , nabozenstvi a ras. Ackoli jsem samozrejme krestan , vzdy se budu zasazovat o to aby v nasi svobodne a demokraticke EU mohl kazdy - vcetne cechu - verit na jakehokoli boha a manifestovat zvyklosti jemu vlastni paklize nekoliduji s nasim pravnim radem.Neznam jedineho cecha, ktery by nenadaval na " uprchliky a cmoudy " !To je proste toto udesne cesko.

T. Cerny 10.9.2018 12:24

Pane Blatny , vas jmenovec Ivan je jednim z mych nejoblibenejsich basniku.Endlösung - u nas - stejne jako ve Francii , GB , Italii -mame 5 mil.muslimu a ti zde zustanou naveky ! Tertium non datur ! Jak byste si Vy , maly truhlik z Ceska predstavoval to zmenit ?Ten status quo je irreversibilni .Nase EU urcite ceka na rady zlodeje Klause z ceska , p. babise a Zeman na rady , jak dal ! ( to je lithotes ! ) To snad neverite ani Vy.Vase udesne cesko je neskutecne nesolidarni s Italii , reckem a Spanelskem a to vidi vsechny zeme krom udesneho ceska a ostatnich zemi z vychodu.Jak Vam rikam , muj problem je , ze umim cesky . Kdybych neumel , cesko b mi pripadalo jako ostatni staty vychodni evropy a tolik by mne ta udesna nesolidarita s ostatnimi zememi nasi EU a vychytralost ceska netangovaly.

J. Blatný 10.9.2018 12:56

Milý velký truhlíku, tvrdím já snad, že stav, který popisujete, je reverzibilní? Naopak, předpokládám rychlý přírůstek lidí této víry v Evropě, samozřejmě k velké škodě původních Evropanů. To vám ovšem zjevně a nepřekvapivě uniklo. Zbytek vašeho textu jsou opět bláboly, které nemá cenu komentovat. A váš problém není, že umíte česky, ale že velmi selektivně negujete fakta a logické souvislosti. Asinus manebis in saecula saeculorum.

Btw. výraz "status quo" používáte ve zcela nevhodné souvislosti, vy vzdělanče. Demografické poměry jsou velmi proměnné; tam o žádném "status quo" nemůže být ani řeči.

T. Cerny 10.9.2018 13:33

Nemohu nez nereagovat na Vas semanticky omyl ( a to je jeste euphemismus non plus ultar ! ).

"Status quo" , znamena -stav jaky je " na rozdil od " status quo ante " - stav ktery byl predtim a nema s reversibilnosti ci jakoukoli promenou nic do cineni.

Vy maly cesky truhliku tak jeste jednou : status quo v nasi zapadni Evrope je proste takovy jaky je a at se cechackum libi nebo ne mame u nas v nemecku , Francii GB, Italii vice nez 20 mil. muslimu a ti tady zustanou a bude jich porad vic, neb jejich reprodukce je daleko efektivnejsi nez reprodukce nemek etc.

Starostou Londyna zustane muslim Khan , at se to nam flatulujicim cechackum libi nebo ne.No a mne, jakozto take flatulujicimu cechackovi se to moooc libi !!!!

" Demograficke pomery jsou promenne , tam o zadnem "status quo " nemuze byt reci " svedci o tom , ze der Esel weißt ja gar nicht wovon er redet ( ten osel vubec nevi o cem mluvi in saecula saeculorum ) .Takovou blbiinu muze snad vyprodukovat jenom J. Blatny !

J. Blatný 10.9.2018 14:12

Vidím, že schopnost porozumět psanému textu není ve vašem případě valná. Zjevně nechápete ani to, co jste sám napsal, o mé reakci ani nemluvě. Zřejmě trpíte nějakou kognitivní dysfunkcí navíc kombinovanou s těžkou emocionální nevyrovnaností. Vaše nesmyslné kecy tomu jen nasvědčují. Pro vzájemný poměr menšin, ať již etnických nebo náboženských (a o tom jste psal v úvodu příspěvku, na který jsem reagoval), se prostě výraz "status quo" nepoužívá. Tento pojem se užívá zejména v politice, ve smlouvách po konfliktech, hlavně co do územního uspořádání, sféry vlivu a tak podobně. Ale to vám asi nemá cenu vysvětlovat. Otrocký překlad z latiny není podstatný. Jde o terminus technicus. Důležitá je souvislost, ve které se užívá. Doplňte si v tomto směru laskavě vzdělání a pak teprve někoho poučujte. A jestli máte nějaké problémy s flatulencí, doporučoval bych vám seppuku. Hned bude o jednoho vola na světě méně. Poroučím se.

T. Cerny 10.9.2018 16:25

Co to je za nebetycnou blbinu ( himmelschreiende Dummheit ): " status quo se u ethnickych mensin nepouziva !".nemam ani kognitivni ani erektibilni dysfunkci und die Winde gehen problemlos ab.

J. Blatný 10.9.2018 18:15

Vy máte především úplně totální dysfunkci soudnosti. Vaší neschopnost pochopit vaše nesprávné užití výrazu "status quo" v daném kontextu nyní ponechám stranou. Pokud jste si ale nevšiml, diskutujete na českých webových stránkách. Diskutující proto zpravidla užívají český jazyk. Vaše česko-německá exhibice je proto trapná. Je sice hezké, že se nám snažíte pochlubit, jak pěkně ovládáte němčinu, ale to by po padesáti letech života v Německu nezvládl asi jen úplný trotl. Slabou věcnou stránku vašich příspěvků tento přístup ovšem vykompenzuje jen stěží. To však senilního grafomana vašeho formátu zjevně netrápí. Evidentně si zde jen potřebujete vylít žluč, a kydáte proto hnůj na všechny, kteří nesdílejí vaše pomatené názory a postoje, přičemž stále dokola omíláte ty samé floskule a invektivy. Vřele bych vám proto doporučil návštěvu kolegy psychiatra, uleví se vám.

J. Blatný 10.9.2018 11:53

Žádnými nenávistnými myšlenkami netrpím, jsem jen skeptický realista. A nevím, proč do problematiky migrační krize pletete Endlösung. I když, toho se možná dočkají původní Evropané, až nově příchozích, po důkladném namnožení se, nebudou již desítky, ale stovky miliónů. Soudě dle vašeho zmateného projevu, budete patrně blázen nebo člověk stižený senilní demencí. Jinak si ho nedokáži vysvětlit. A pokud jde o Sýrii, měli by přijmout odpovědnost hlavně ti, kteří tuto dříve relativně fungující zemi rozesrali. Česká republika se na tom nikterak nepodílela..

V. Kain 10.9.2018 11:49

Co to tady ty šašku Černých zkoušíš?

T. Cerny 10.9.2018 11:29

pane blatny , vy jste dozajista se svymi nenavistnymi myslenkami vuci uprchlikum v naprostem souldu s 99,9% vasich spoluobcanu. K CSR jsem se vzdy hrde hlasil , ze toto cesko zlodejuklausu , panu zemanu ababise a spol se vsude omlouvbvam , protoze jsem bohuzel take cech a bohuzel umim cesky.na Vase zretelne vidiny risik s uprchliky mate v nasi svobodne a demokraticke EU dozajista pravo jako kazdy jiny rasista ci neonacista nebo i marxista.S tim , ze udesne cesko prijalo pouze asi 10 uprchliku ze zcela rozbombardovane syrie a Nemecko 1,5 mil.nejspis nic nezmenite.Ty desitky mil. muslimu zijici v soucasne dobe v zapadni EDvrope zustanou a jiste jich bude stale vic . Zadne Endlösung jako to delali naciste s cikany , homosexualy , dusevne chorymi a zidy se dozajista zapadne od ominosniho ceska uz nikdy konat nebudou.A jestli si myslite , ze to naprosto bezvyznamne miniaturni cesko zustane se svoji udesnou nesolidaritou s Italii a ostatnim zapadoevropskym zemim etc. v pohode jako by nic --

V. Volebnosti 10.9.2018 11:21

Portál volebnosti volby sledoval na http://volebnosti.cz/svedsko18/ (tři infografiky!)

J. Blatný 10.9.2018 10:17

Musím konstatovat, že tak vydatně, jako jistý T. Cerny, svými absurdními žvásty dlouho nikdo podobnou diskuzi nezaneřádil. Tento člověk, zjevně stižený těžkou fachidiocií, navíc patologicky nenávidící Čechy a vše české, nemá absolutně tušení, oč tu vlastně běží. Proto nemá ani smysl se k jeho jednotlivým blábolům vyjadřovat. Většina soudných lidí si to jistě přebere bez mé asistence. Snad jen to, že se jedná o dalšího nebožáka, hendikepovaného parciální slepotou, která mu zcela znemožňuje pochopit, v čem spočívají skutečná rizika dnešní masové ilegální imigrace do Evropy z vysoce problémových mimoevropských zemí. Pevně doufám, že není stejně mizerný chirurg, jako je demograf, sociolog, psycholog, ekonom, religionista, kriminolog, evoluční biolog, genetik a historik.

P. Aron 10.9.2018 12:15

S těmito typy je opravdu zbytečné diskutovat.

V. Kolacik 10.9.2018 9:19

9. září LN (Milan Rokos): "Rétorika krajní pravice ve Švédsku zabírá."

10. září LN (ČTK): "Švédští demokraté slibují, že budou chránit koncept sociálního státu, který vytvořili sociální demokraté, ..."

Opravdu je ten zelený koleček červené čtverečko?

Najdete na Lidovky.cz