Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vrah Češky v Kostarice: bohatý syn londýnské psychoanalytičky

Svět

  10:12aktualizováno  13:22
LONDÝN - Rodina dvacetiletého Brita, zatčeného minulý týden v Kostarice kvůli vraždě české studentky, je v šoku. Podle britských médií žil Alfred Saunders v jedné z nejbohatších čtvrtí Londýna se svou matkou, uznávanou psychoanalytičkou. Mladíkův otec, univerzitní profesor anglického jazyka, je prý otřesen.

Alfred Alexandros Mill Saunders, vrah české studentky, byl údajně pod vlivem drog.

Rodiče akademici

Otec Max Saunders, profesor na londýnské univerzitě King´s College se specializuje na anglickou literaturu 19. a 20. století.

Max Saunders
Police zatkla dvacetiletého Brita. Podezřelý je z ubodání české studentky.

Profesor Max Saunders

Matka Catia Galatariotouová je uznávanou psychoanalytičkou, publikovala řadu odborných publikací mimo jiné v prestižním vydavatelství Cambridge University Press. Přednáší na University College v Londýně.

Policie potvrdila, že Saunders byl v hledáčku Interpolu kvůli zbraním a sexuálním útokům už v minulosti, píše dnes The Daily Telegraph. Není jasné, jak dlouho byl mladík na cestách, ale předtím žil se svou matkou ve vyhlášené čtvrti Notting Hill v západním Londýně.

Tragédie na Kostarice se odehrála ve středu pozdě večer na usedlosti poblíž hranic s Nikaraguou. Dívka byla ubodána nejméně 15 ranami nožem do hrudníku, krku a obličeje. Její tělo objevil majitel farmy, kterého přiměl vyjít ven neobvyklý hluk. Spatřil Brita v zakrváceném oblečení a s nožem v ruce.

Pod vlivem drog
Podle předběžných policejních zpráv byl útok sexuálně motivován. Saunders policistům řekl, že si na nic nepamatuje. Údajně byl pod vlivem drog. Zůstává ve vazbě a je vyšetřován.

Vražda české studentky

Českou studentku na Kostarice zřejmě ubodal Brit

Kostarická policie na místě, kde byla ve středu ubodána česká studentka.

Saunders přišel farmu, která zaměstnává zahraniční studenty, den před vraždou. Policejní velitel řekl, že není jasné proč. "Ukázal se tam den před incidentem, neměl žádné zavazadlo, pouze šaty, které měl na sobě. Myslíme si, že přišel z Nikaraguy. Z jeho pasu jsme zjistili, že hodně cestoval, že byl v Mexiku i v Číně. Majitel farmy říká, že ho nezná a že mu nenabídl dobrovolnickou práci. Jemu i manželce mu ho prý bylo líto, půjčili mu stan a dovolili mu zůstat," řekl policejní velitel.

Autoři: ,