Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vrah Češky v Kostarice: bohatý syn londýnské psychoanalytičky

Svět

  10:12aktualizováno  13:22
LONDÝN - Rodina dvacetiletého Brita, zatčeného minulý týden v Kostarice kvůli vraždě české studentky, je v šoku. Podle britských médií žil Alfred Saunders v jedné z nejbohatších čtvrtí Londýna se svou matkou, uznávanou psychoanalytičkou. Mladíkův otec, univerzitní profesor anglického jazyka, je prý otřesen.

Alfred Alexandros Mill Saunders, vrah české studentky, byl údajně pod vlivem drog.

Rodiče akademici

Otec Max Saunders, profesor na londýnské univerzitě King´s College se specializuje na anglickou literaturu 19. a 20. století.

Max Saunders
Police zatkla dvacetiletého Brita. Podezřelý je z ubodání české studentky.

Profesor Max Saunders

Matka Catia Galatariotouová je uznávanou psychoanalytičkou, publikovala řadu odborných publikací mimo jiné v prestižním vydavatelství Cambridge University Press. Přednáší na University College v Londýně.

Policie potvrdila, že Saunders byl v hledáčku Interpolu kvůli zbraním a sexuálním útokům už v minulosti, píše dnes The Daily Telegraph. Není jasné, jak dlouho byl mladík na cestách, ale předtím žil se svou matkou ve vyhlášené čtvrti Notting Hill v západním Londýně.

Tragédie na Kostarice se odehrála ve středu pozdě večer na usedlosti poblíž hranic s Nikaraguou. Dívka byla ubodána nejméně 15 ranami nožem do hrudníku, krku a obličeje. Její tělo objevil majitel farmy, kterého přiměl vyjít ven neobvyklý hluk. Spatřil Brita v zakrváceném oblečení a s nožem v ruce.

Pod vlivem drog
Podle předběžných policejních zpráv byl útok sexuálně motivován. Saunders policistům řekl, že si na nic nepamatuje. Údajně byl pod vlivem drog. Zůstává ve vazbě a je vyšetřován.

Vražda české studentky

Českou studentku na Kostarice zřejmě ubodal Brit

Kostarická policie na místě, kde byla ve středu ubodána česká studentka.

Kostarická policie na místě, kde byla ve středu ubodána česká studentka.

Saunders přišel farmu, která zaměstnává zahraniční studenty, den před vraždou. Policejní velitel řekl, že není jasné proč. "Ukázal se tam den před incidentem, neměl žádné zavazadlo, pouze šaty, které měl na sobě. Myslíme si, že přišel z Nikaraguy. Z jeho pasu jsme zjistili, že hodně cestoval, že byl v Mexiku i v Číně. Majitel farmy říká, že ho nezná a že mu nenabídl dobrovolnickou práci. Jemu i manželce mu ho prý bylo líto, půjčili mu stan a dovolili mu zůstat," řekl policejní velitel.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby
TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku. Protože neobsahují alkohol, nejsou parfemovány a mají neutrální pH, jsou...

Mohlo by vás zajímat