Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Výbuch zničil patro školy ve Francii

Svět

  17:47
MYLHÚZY - Silná exploze zničila kolem půl jedné výzkumnou budovu vysoké školy chemické ve východofrancouzském městě Mylhúzy. Důvod výbuchu je zatím neznámý. Jeden člověk při výbuchu zemřel, informovalo radio France Info.

Budova chemické školy v Mylhúzách. foto: AFP

Obětí výbuchu je asi čtyřicetiletý profesor. Těžce zraněna byla jedna mladá žena, která utrpěla rozsáhlé popáleniny, ale její život není ohrožen. Dalších patnáct lidí bylo hospitalizováno poté, co se přiotrávily kouřem z požáru, který na místě vypukl. Mylhúzská prefektura v podvečer oznámila, že tato bilance by měla být konečná.

Příčiny výbuchu zatím nejsou známy. Podle francouzské televize LCI šlo s největší pravděpodobností o nešťastnou náhodu, spojenou s manipulací s chemikáliemi v jedné laboratoři.

První zprávy uváděly, že do povětří vyletěla celá budova, podle pozdějších bylo zničeno její první patro. Svědek nehody Cedric Ridepi řekl LCI TV, že vnitřek budovy je naprosto zničený. Lidé si původně mysleli, že jde o zemětřesení. "Celý dům se pohnul," komentovala událost jedna žena.

Bezpečnostní úřady zablokovaly přístup do celé čtvrti a uzavřely campus. Rozsah škod zatím nebyl upřesněn. Ve škole studuje 8000 studentů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!