Pondělí 12. dubna 2021svátek má Julius 10 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku

Ruská policie na moskevských protestech zadržela přes tisíc lidí

Při masových protestech proti korupci vládních úředníků, které se konaly v Moskvě o víkendu, bylo zadrženo přes 1000 lidí. Informovala o tom v pondělí ruská nevládní organizace OVD-info, která monitoruje dodržování lidských práv v Rusku a zásahy státní moci proti opozici. Podle Kremlu se policie chovala korektně a profesionálně, na výzvy Západu k propuštění zatčených Moskva nepovažuje za nutné reagovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Wellner 28.3.2017 10:18

Je to tak, diktatura se zmítá v křečích,které jsou doufejme předzvěstí jejího pádu, jak jsme v dějinách podle těchto příznaků poučeni. V osobě pana Navalného se představuje nová vlna občanů, znechucených výhledem, že zaostalé Rusko zabrzděné po zavraždění cara Mikuláše bolševickými tyrany ve vývoji na cca třičtvrtě staletí opět bude díky oligarchickým totalitním klanům dále stagnovat. Všichni si přejeme, aby se Rusko stalo opravdovým demokratickým partnerem našeho západního společenství a přestalo si konečně "hrát na nepřítele". Rusové jsou lidé jako my, toužící po normální občanské prosperitě a osobní svobodě. Držíme jim i panu Navalnému palce, dlouho to již trvat asi nebude.

D. Inzenyr 27.3.2017 20:18

Moskva ani Minsk nejsou Kiev a ani Lukasenko natoz Putin nejsou slabosky zlodejicek Janukovic. Cesti novinari ovsem tradicne selhali (s durazem na posledni dve slabiky) ve vysvetleni meritu veci.

K. Konavi 27.3.2017 16:41

před pár dny jsem byl v č. Krumlově, místních poskrovnu a turistů taky nebylo bůhví jak moc, ale hlavní skupinky byly z Japonska, Číny a Ruska, no a ze stran ruských turistů jsem neslyšel nějaké významné stížnosti na ruskou vládu, dalo by se říci, že měli hlavně problém s pátou kolonou ve své zemi, která si uzurpuje více pozornosti než si zaslouží, o američanech a evropanech, tedy jejich elitách, se taky nevyjadřovali moc pěkně, jejich argumenty pro tento pohled ale byly velmi logické. ..)

K. Jež 27.3.2017 16:46

To bude asi tím, že Rusáci co nekradou a netrčí vúdci z kanálu nejezdí na výlety do Krumlova, ale chlastají čističe na vany, případně jsou pozavíraní, nemají na to, nebo se bojí stejně jako u nás se báli slušní lidé za bolševika a jeho teroru. Ivane.

K. Konavi 27.3.2017 18:30

ty v podstatě neumíš ani číst, význam textu ti silně uniká, ale i tak si plivneš, páč máš předraženou hypotéku a tobě přidělená baba utratí více než si ty zasloužíš - ty raději na nikoho prstem neukazuj, vypadáš u toho hodně blbě. ..)

J. Dresler 27.3.2017 18:56

Tak to byl profesionálně vybraný vzorek ruské populace. Nejsi taky z Václavovic?

A. Reček 27.3.2017 16:27

Že naštvanost občanů s vnitřní situací v RF je stále rostoucí svědčí už to, že k protestům došlo ve všech větších městech od Vladivostoku až do Kaliningradu. Dosti dobře tamní situaci vystihl Mitrofanov ve svém komentáři dnes na Novinky.cz pod názvem "Proč všímat si dění v Rusku". Pěkné je rovněž sledování postojů našich rudých pro kremelských papoušků, kteří teď neví na čem jsou. K tématu proč je ten odpor se nevyjadřují.

P. Šebesta 27.3.2017 14:23

Ruská vláda je zase za komiky. Osm tisíc zúčastněných a přes tisíc zadržených? Mně snad už ani nevadí, že lžou, to lhali pořád, ale že už se ani nesnažej, aby to vypadalo aspoň trochu uvěřitelně.

K. Konavi 27.3.2017 15:54

chápu, drogy jsou svinstvo. ..)

E. Moucha 27.3.2017 14:09

Tak s těma hle jedná Německo o snížení sankcí

K. Jež 27.3.2017 13:47

Pád těch diktatur, Rusko, Čína, KLDR je jen otázkou času.

E. Moucha 27.3.2017 13:56

Můžeme považovat rozhodnutí politiku EU za diktaturu když svrchovanému státu nařizuje co má dělat?Tím že odchází Velká Británie s tohoto spolku asi je něco špatně

K. Jež 27.3.2017 14:00

Ty jsi špatně.

E. Moucha 27.3.2017 14:07

No co od vás čekat

E. Erat 27.3.2017 16:39

Tak to bude nádherné. Začnou se tam prát jako v Jugošce nebo Lybii,Iráku, Egyptě,Sýrii atd. A zaplaví Evropu. Jako by nestačili ti dnešní čmoudi. Máme se na co těšit. Konečně to tady bude opravdu multi-kulti. Ve všech těch státech kde byla diktatura před tzv. arabským jarem se většině lidí žilo daleko lépe než jsou na tom dnes. A Evropa neměla žádné větší problémy. Spolupráce s diktátory byla vetšinou dobrá. Ono v Rusku žije přes 100 národností, z toho je jich řada muslimského vyznání. To může ukočírovat jenom diktátor. Levicoví blouznivci snící o demokracii v Rusku, Číně atd. jsou nebezpeční úchylové. V těchto zemích nikdy demokracie nebyla, nemají ji vůbec ve své národní paměti. Vždy jim vládl diktátor, to je jejich parketa. Jo, možná by šla naroubovat. Ale, to se muselo postupovat jako USA v Japonsku. Nechat tam trvale vojska, nadiktovat jim ústavu a zákony. A tvrdě dohlížet na jejich dodržování. Ale, na to nemá nikdo prostředky.

K. Jež 27.3.2017 16:43

Tam je bordel kvůli diktátorům jako je Izrael, Turecko, Rusko. Ne kvůli touze lidí po svobodě, míru a demokracii.

J. Dresler 27.3.2017 13:43

Vot demográcia!

J. Šejnoha 27.3.2017 13:12

Blízký Východ je už ROZE...NÝ. Utrepní lidí vidíme denně ve zprávách.

Podle vás se máme těšit až naši spojenci ROZE...OU podporou barevných revolucí i Rusko a Čínu ?

Ošklivá úchylka.

J. Moravec 27.3.2017 13:18

rusko je na nejlepsi ceste. Budou padat hlavy. Hlavy komunistu a podobnych uchylu. VRSR si bude brat svou dan.

L. Wellner 27.3.2017 12:52

Ano, diktatura se zmítá v křečích,které jsou doufejme předzvěstí jejího pádu, jak jsme v dějinách podle těchto příznaků poučeni. V osobě pana Navalného se představuje nová vlna občanů, znechucených výhledem, že zaostalé Rusko zabrzděné po zavraždění cara Mikuláše bolševickými tyrany ve vývoji na cca třičtvrtě staletí opět bude díky oligarchickým totalitním klanům dále stagnovat. Všichni si přejeme, aby se Rusko stalo opravdovým demokratickým partnerem našeho západního společenství a přestalo si konečně "hrát na nepřítele". Rusové jsou lidé jako my, toužící po normální občanské prosperitě a osobní svobodě. Držíme jim i panu Navalnému palce, dlouho to již trvat asi nebude.

P. Rousek 27.3.2017 12:36

Ruská svoboda projevu...

K. Konavi 27.3.2017 12:33

za jeden den americká policie v průměru zavraždí dva americké občany, kteří měli tu smůlu, že ji zrovna potkali, ale čmoci z kavárny a od oddílu boje proti vnitřnímu nepříteli, kterému nebezpečně šéfuje plzeňský turbo študent milánek chovanců budou raději slintat na Rusko - takhle ale ty sympatie zdejších otroků nadnárodních montoven fakt nedostanou :)

J. Jelínek 27.3.2017 12:50

Pane "Konavi", zkuste si omývat přirození vlažnou vodou. třeba to pomůže.

J. Bašík 27.3.2017 13:52

A copak je to vlastně ten 'čmok', Ivánku?

Z. Paldus 27.3.2017 12:22

Ruská demokracie - k smíchu i k pláči.

J. Moravec 27.3.2017 12:08

ruska demokracie. Asi jako zdrava rakovina, nebo kysely cukr, nebo putin je velky. Vse je vzajemne neslucitelne.


Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

Václav Klaus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...