Diskuse k článku

Zánik smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu potvrzen. Odstoupily od ní USA i Rusko

Rusko v pátek oficiálně potvrdilo právní zánik smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF) platné od roku 1987. Ministerstvo zahraničí to oznámilo na svých webových stránkách. Dohodu podle agentury Reuters formálně vypověděly i USA. Ministr zahraničí Mike Pompeo v prohlášení uvedl, že „Spojené státy nezůstanou součástí smlouvy, kterou Rusko záměrně porušuje“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Klečka 2.8.2019 21:59

http://www.protiproud.cz/politika/4562-hra-s-jadernym-ohnem-americane-tise-stavi-zakladny-u-cerneho-more-nikoho-se-na-nic-neptaji-co-udela-rusko-provokace-za-cervenou-carou-bude-nato-rekvirovat-i-u-nas-vycvik-saboteru-v-moldavsku-a-gruzii-uz-jede.htm

J. Vacek 2.8.2019 15:08

Budoucnost je jen v uvolňování mezinárodního napětí, odzbrojování a mírové spolupráci apod. Kdy si to ten establishment uvědomí.

J. Blatný 2.8.2019 12:49

Lidstvo si tak dlouho bude hrát s ohněm, až v něm jednou shoří. Nakonec se na zdevastované a vyžrané Zemi do sebe vzájemně pustí, hlava nehlava. Jak kdysi napsal tuším Jiří Suchý. Svět spěje ke strašlivé rvačce každý s každým. Chamtivost, ubývající zdroje, přemnožení, náboženský a politický fanatismus, ekonomická nestabilita, zbrojení na všech stranách, to nemůže dobře dopadnout. Po impaktech asteroidů a explozích supervulkánů je obzoru další globální katastrofa, tentokrát v režii Homo sapiens.

M. Hájek 2.8.2019 12:21

A taková to byla sláva, když to Reagan s Gorbym podškrábli. Zajímavé je, že neslyším žádný řev bojovníků za mír. Zdá se, že mír už není tak důležitý jako kdysi.

V. Novák 2.8.2019 13:32

Jestli to nebude tím, že když to Reagan s Gorbym podškrabávali, tak americké rakety Pershing 2 mířily ze Západní Evropy na SSSR (a jeho spojence, tedy i nás) a sovětské RSD-10 Pioněr zase z Ukrajiny a Běloruska na Západní Evropu.

Skutečně mířily a byly v plné bojové pohotovosti. Dnes tu ty rakety nejsou, tedy nehrozí bezprostřední nebezpečí.

Mmch. - u nás RSD-10 (SS-20) nebyly. Jednak to bylo zbytečné, ze SSSR měly v dosahu celou Evropu a dvojak sovětští generálové svým spojencům zase tak moc nevěřili. U nás byly taktické rakety krátkého doletu, snad s jadernými hlavicemi. Samozřejmě pod sovětským velením.

M. Hájek 2.8.2019 14:35

To muselo být pod jejich velením, kvůli smlouvě o nešíření jaderných zbraní. Nikdo je nemůže jen tak někomu předat.

J. Truestory 2.8.2019 12:07

Další vlaštovka na obzoru ! Zánik Ruska - Říše Zla je za dveřmi !

M. Vaněk 2.8.2019 12:05

Je otřesné, že evropské státy NATO jsou vždy připraveny stát za jakýmkoliv americkým svinstvem, které ohrožuje bezpečnost Evropy. Za ziskuchtivým, mocenským svinstvem americké soldatesky a koncernů. Američané si spočítali, že v mírovém Světě podlehnou ekonomicky Číně - jediná možnost americké (sobecké( prosperity na úkor druhých existuje jen v rozvráceném světě křižovaném americkými zbraněmi.


Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Miliardář Jiří Šimáně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...