Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

O Zemanově "vrávoravém hříchu" napsali v Rusku báseň

Svět

  11:20
PRAHA - Zemanovo nedávné vrávorání nad korunovačními klenoty nezůstalo bez odezvy ani v Rusku. Zemanova "nezvyklého chování" si všimla kromě ruského televizního kanálu Rossija24 i satirická rubrika webu tvrain.ru.

Herec recituje báseň, ve které přirovnává prezidenta Zemana k Borisu Jelcinovi. foto: tvrain.ru

Zeman v hledáčku amerického tisku

Vrávorajícího prezidenta si všiml i list The Washington Post. Článek v angličtině si můžete přečíst ZDE.

Zatímco televizní kanál pojal Zemanovo chování čistě zpravodajsky (byť s chybou, když hovořil o tom, že se událost stala ve Vladislavském sále), web tvrain.ru zpracoval událost jako satirickou báseň či videopoému do rubriky s názvem Nemorální.

A název básně? Čech a hřích. Ve videu na tomto serveru je herec oblečený do tradiční ruské rubášky, na scéně pak už je jen jakýsi samovar s vodkou. Na postranních okenicích je fotografie vrávorajícího Zemana a půllitr piva. Herec recituje zhruba čtyřminutovou báseň Dmitrije Bykova, při které divákům představuje českého prezidenta, kterého přirovnává k Borisu Jelcinovi.

Celé video najdete ZDE

Herec ironicky zmiňuje tradiční ruskou pohostinnost, jíž se Zemanovi dostalo na ruské ambasádě. 

Během svého vystoupení se však herec Zemana zastává, když zmiňuje další ruské reálie a tvrdí, že bez vodky se žije těžko. Při recitaci po celou dobu popíjí vodku, takže na konci se už jen stěží drží na nohou a velmi špatně artikuluje.

ČTĚTE TAKÉ:

Autor: