Rangers zničili Philadelphii, Chytil i Hájek bodovali. Trefil se také ‚žralok‘ Hertl

Zápas NHL mezi New York Rangers a Philadelphií Flyers ovládli „jezdci“. foto: ČTK

New York - Hokejový útočník New York Rangers Filip Chytil se v NHL podílel jednou brankou na demolici Philadelphie 9:0. Asistenci si u Chytilova gólu připsal obránce Libor Hájek. V utkání Vegas se San Jose bodovali dva čeští hokejisté. Tomáš Nosek se dvěma gólovými nahrávkami podepsal pod obrat Golden Knights, na straně Sharks si dvě asistence připsal Tomáš Hertl.
  7:01

Rangers v duelu s Philadelphií odehráli skvělou druhou část, ve které rozdrtili Flyers 7:0. Švédský útočník Mika Zibanejad vstřelil hattrick, přidal tři asistence a jako druhý hráč v historii NHL zaznamenal šest bodů v jedné třetině.

Skóre duelu ve 40. minutě uzavřela česká spolupráce. Hájek v pravém kruhu našel osamoceného Chytila, který počtvrté překonal střídajícího brankáře Flyers Cartera Harta. Rangers si připsali nejvyšší výhru v dosavadním průběhu soutěže bez hlavního trenéra Davida Quinna i jeho asistentů, kteří na střídačce chyběli kvůli koronaviru. Tým vedl kouč farmářského Hartfordu Kris Knoblauch.

Vegas zachránili domácí utkání se San Jose v třetí části, kdy se prosadili čtyřikrát během osmi minut a otočili nepříznivý vývoj duelu. Čtvrtou branku Golden Knights vstřelil po teči Noskovy střely od modré čáry Ryan Reaves. Pardubický odchovanec se podílel i na vítězné trefě svého týmu, když křižnou přihrávkou vymyslel přesilovkový gól pro Aleca Martineze. Evander Kane po Hertlově asistenci snížil na 4:5, více ale Sharks nestihli a podlehli Vegas podruhé za sebou. Odchovanec Slavie se podílel i na první brance svého týmu.