Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Ukrajina bývala jaderná. Bude opět?

Ruská invaze na Krymu může mít zásadní důsledky pro to, zda, nakolik a do jaké míry přetrvá současný režim nešíření atomových zbraní.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Josef Novak

26. 3. 2014 19:34
asi to bude vsechno jinak, uz
asi to bude vsechno jinak, uz se te opici nikdo neobdivuje.... http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/882-trapas-po-obamovo-reci-v-hagu-nikdo-netleskal
0 0
možnosti

Marek Kyncl

26. 3. 2014 14:45
Vážený pan Cemrane, přečetl
Vážený pan Cemrane, přečetl jsem si článek o Vašem strýci a plně chápu, proč se nemůžeme v některých názorech shodnout. Ano, nezapírám, k Rusku mám velmi silný osobní vzath, ale mám rád i Čechy a myšlenku sjednocené Evropy, takovou, jaká byla před dvaceti až třiceti lety. Dnes je Evropa stárá vysloužilá markytánka v trénu USA, trapná a politováníhodná. Tak moc, že se potřebuje kamárádit s verbeží typu samozvané ukrajinské vlády. Mimochode, víte že Ukrajina odpojila Krym od vody a elektrické energie? Že piloti Aeroflotu nejsou vypouštěni na ukrajinských letištích z letadel, že nedávno byl přepaden na Ukrajině vlak z Moskvy, všichni cestující byli prohledáni a ti s ruskými pasy byli oloupeni o peníze a osobní cennosti? Že obyvatelé Krymu nemohou požádat o shengenská víza v Moskvě ale musí jet n a Ukrajinu, což je nyní zcela nemožné? Nepřítel není v Rusku ale v nás samých, v neochotě rozlišit pravdu od lži, v neschopnosti jít svou vlastní cestou. Váš strýc byl popraven především kvůli atmosféře doby, která tehdy panovala. A byly to obě strany, které tuto atmosféru vytvořily. Dnes se pracuje na něčem podobném a za nějakou dobu budou mladí lidé opět umírat. Dnes ale původce není Rusko. Původcem jsou naše elity a obyčejní lidé jsou opět dezorientováni a neschopni se tomuto zlu postavit.
0 0
možnosti

Cermans

26. 3. 2014 17:24
Vážený pane Kyncle, můj názor na ukrajinský nacionalismus
a šovinismus je zcela jasný a asi se od Vašeho zase moc neliší. V Kyjevě jsem za totáče pracoval na stavbě , Kresčatik znám. V Dněpru na Gydroparku jsem se koupal. Četl jsem také Laskavé bohyně od Littela a tam je toho o duši ukrajince dost. Osobně jsem posedlý nazývat věci pravými jmény. Jsem technik. Ve škole mě učili že slovo "asi" se dá použít pouze v souvislosti" asi metr široká , asi metr hluboká" tedy asymetrická, znáte ten vtip. Vím že ve společenských souvislostech se někdy k těm přesným pojmům můžeme pouze limitně přibližovat. Proto mě pane Kyncle iritujete , když odmítáte člověka , který vědomně podepisoval tresty smrti nad nevinnými, nazvat pravým jménem , zločinec. A neberu mu všecny jeho dobré věci které udělal. Rusové /Ukrajinci/ nejsou ani satané ani andělé. Rusové se chovají jako velmoc , mají pocit, že mají ve světě a dějinách vyšší poslání, amíci jsou jak přez kopírák. Amíci rusové vsjo rovno. Putin není Brežněv, školy KGB byli špičkové. V tom spousta lidí u nás žije v omylu. Závěrem, jsem optimista. Evropa potřebuje ruské pláně, a pro Rusko je Evropa výhodnější než Čína. Bouřka se přežene. Amíci chytají dějiny za ocas.
0 0
možnosti

Křivan

26. 3. 2014 13:54
Klobouk dolů, zdá se že jste
Klobouk dolů, zdá se že jste se s tím dokazal poprat.
0 0
možnosti

26. 3. 2014 11:22
Sláva
konečně jsi na to přišel proč obsadli Krym. Potřebují Černé moře, a ne se díval jak Ukrajinci na Krymu staví raketové základny a v Sevastopolu kotví letadlovky NATO.
0 0
možnosti

Josef Novak

27. 3. 2014 6:14
Ze ti to ale trvalo!!!
Ze ti to ale trvalo!!!
0 0
možnosti
Tak to je fajn, že mají takovou armádu.
Budou ji brzo potřebovat, vzhledem k tomu, že Putin bude bránit Rusy na celém světě. Protože Rusové od Karlových Varů žijí na území fašisticko-židovského protektorátu, který omezuje práva svých obyvatel, postupně je nenápadně okrádá, mohl by Putin tady vtrhnout a iniciovat referendum o vzniku Karlovarské republiky jakožto nového člena RF. Vše by samozřejmě proběhlo v souladu s Helsinským Protokolem. Aby se vyhnul tažení přes nepřátelská území ostatních států nebo riziku protiletadlové obrany, mohl by tajně využít systém důlních chodeb na Donbase a Ostravsku a tím nepřítele překvapit. Ruské technologie toto jistě umožňují, jenom my hlupáci v EU o tom nevíme.
0 0
možnosti

Josef Novak

26. 3. 2014 10:36
P.S. pokud by melo Rusko
P.S. pokud by melo Rusko imperialni chute, tak mezi moskvou a Gibraltarem neni zadna armada, ktera by jim v tom dokazala zabranit.....a britove jsou na ostrove"
0 0
možnosti

26. 3. 2014 8:54
Moc hezké, výstižné
i co se mě týká, ale není to jen vlastní zkušenost. Už od gymplu miluji Havlíčka Borovského a právě jeho zkušenosti s ruským národem mě utvrzují, že špatné vlastnosti jsou jim vlastní, nedávno jsem napsal, že to mají v genech, to neznamená nanávidět, spíš být opatrný. Hodně dobrá historie havlíčkových zkušeností zde :http://cs.wikisource.org/wiki/Karel_Havl%C3%AD%C4%8Dek_Borovsk%C3%BD_%28T%C5%AFma%29/VII._V_srdci_SlovanstvaJeště jsem někde četl, že Havlíček jel do Ruska nadšen slovanskou ideo, i když jeho babička mu před odjezdem říkala " Rusům nikdy nevěř, vždycky tě podvedou ". S tou podělanou pověstí Ruska máme přece 100 letou zkušenost a proč bychom měli doufat a věřit, že dnes jsou jiní a Putin není Brežněv. Ještě to ničím nedokázal, spíš naopak.
0 0
možnosti

Josef Novak

26. 3. 2014 10:31
neni nad cizi zkusenosti.....
neni nad cizi zkusenosti..... !! :-DDD ja mam zkusenosti, ze se se mnou podelili o vse co meli doma!
0 0
možnosti
Ono to je takové soupeření ekonomik.
A je na nás, jak si poradíme. Přes všechnu kritiku snášející se na EU je třeba říci, že EU si uvědomuje svou zranitelnost v oblasti surovin. Ona ta snaha o omezování emisí, hledání alternativních zdrojů a pod. může vypadat někdy směšně, neohrabaně, ale je otázka času, kdy do toho nalité peníze přinesou ovoce v podobě převratných technologií nebo objevů. Bohužel, platíme cenu za svou vyspělost - nemáme od koho kopírovat narozdíl od Číňanů.Za to Rusové si ještě nestačili všimnout, že s rostoucím vývozem do nových ekonomik se jim ty zdroje budou ztenčovat zrychlujícím tempem. A osobně bych si vsadil, že Ruským nepřítelem do budoucna nebude EU, ale právě ta Čína, která se svým obyvatelstvem 10x převyšující to Ruské může dostat chuť na kousek liduprázdné Sibiře...Pokud Krymští Rusové měli takový zájem o odtržení, mohli to referendum udělat dříve, pokud jim to zákony dovolují. Rusové by je jistě v případě ohrožení podrželi stejně, jako to udělali teď. Leč sled událostí byl opačný. Takto je to fraška vypovídající o Ruské demokracii a dobrých sousedských vztazích.
0 0
možnosti

Josef Novak

26. 3. 2014 10:29
Takto je to fraška
Takto je to fraška vypovídající o EU demokracii a dobrých sousedských vztazích. Do doby nacistickeho puče v Kyjevě pod dozorem CIA, nemělo Rusko žádné požadavky na nějaké území Krymu, Mělo dlouhodobou smlouvu o pronájmu a za to dodávalo Ukrajině plyn za nízkou cenu. Nehledě na výhody Celní unie a vše bylo v pořádku. Po odmítnutí "demokratické" nabídky si dovolilo Kartágo, tedy Ukrajina odmítnou a najednou bylo vše jinak! Najednou byli parchanti oslavováni jako největší demokraté a lidumilové a jak tam jel hajzl Svancenberg, tak uz bylo jasno! Nackové, pod primem ohrozeni rodin poslancu, donutili Parlament porusit Ustavu a odvolali neustavne prezidenta, druhym krokem bylo okamzite zrusit rusky jazyk jako uredni...! Kde byl hajzl Zaoralek aby hrimal jako nejdemokratitejsi demokrat? Následne s vedomim prime ohrozeni uzavreni zakladny /geopolitika! / uz bylo nuceno konat, a po pomlaceni prislusniku Berktu, kteri se vraceli domu na Krym , bylo rozhodnuto.Krym je plne Autonomni republika s vlastnim parlamentem. Cely proces byl demokratictejsi nez cokoliv EU udelala do te,doby! Viz opakovane hlasovani ve Francii, Holandsku nebo Irsku dokud nebylo to spravne!! Kdyz je tak EU starostliva, proc se nebije za prava Rusu v Litve, Estonsku a lotyssku , kde dosud nemaji pravo volit atd...???????? Navic toto neskoncilo. SMERŠ uspesne potichu likviduje jednotlive banderovce a dopadne to tak, ze vsechny ruskojazycne oblasti prejdou postupne pod spravu RF a zbytek zapadni Ukrajiny bude mit stuts neutralniho uzemi se zajisteni RF. Rusko nepotrebuje EU za kazdou cenu, ale EU potrebuje Rusko ! To ze Rf ma problemy se strukturou prumyslu je znama vec, kterou se snazi RF rychle resit, ale to je jejich vec. Jinak energii maji , ze nevedi co s ni, nemaji tezebni a zpracovatelske kapacity
0 0
možnosti

Josef Novak

26. 3. 2014 8:29
Omyl, EU ma pro RF velky
Omyl, EU ma pro RF velky vyznam, ale ne zasadni. Suroviny se zacaly presmerovavat na Cinu, Koreu, Japonsko a Indii !! Krym nema zadny vyznam co se tyce jadernych zbrani. Iskandrie muzou byt ulozeny v kontejnerech po celem svete ......! Krym je strategicky jako jediny teplovodni pristav Ruska, jako misto , kde je proleto hooooodne ruske krve.......a prevzeti Krymu? Bylo to podle mezinarodniho zakona o referendu" coz se neda rict o kosovu
0 0
možnosti

Josef Novak

26. 3. 2014 6:56
!Kdo zmáčkl to červené
!Kdo zmáčkl to červené tlačítko? Nikdo se nepřizná vojíni? Dobře, co je nám do nějakého Nového Zealandu....."
0 0
možnosti