Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Ve Washingtonu střílel buddhista. Islamofobové ostrouhali?

Buddhistům a muslimům se na Západě měří dvojím metrem. Je to politicky nekorektní, ale empiricky pochopitelné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Leoš Jaroš

Může to být v právu na nekalý výdělek
a nikoli v selhání náboženství, zdravotnictví popřípadě školství. Naše civilizace je kulturní, společenský a humanitární barbar. Za tu dobu co píši tento řádek zemřelo ukopnutím hlavy, zastřelením, uříznutím orgánu a podobně minimálně 500 lidí nejméně na 5ti TV kanálech ze 120, které mohou naše děti sledovat. Předvádí to největší hvězdy a hrdinové. V rámci tohoto všeobecného násilí je na každé straně ukazována vlastní pravda, takže proč nefandit. Žádný střet civilizací. Sami se postupně díky těmto "dílům" kulturní frontové produkce vyvraždíme a naší civilizaci pokoříme. Oni se zde jenom usadí. Amerika, tak ta nám jen ukazuje cestu, kterou také projdeme. Dříve se člověk o vraždě doslechl, pak dočetl a dnes mu jí za pár babek vnáší každou vteřinu do obýváku- Díky tzv. humanitárním válkám i přímým přenosem.  To je pro daňové poplatníky krapet drahé, ale zase se na tom více vydělá.
0/0
21.9.2013 22:42
Foto

Josef Pepa Nos

Cestovka RATATATA.
Dříve či později uslyšíme o cestovní kanceláři RATATATA, organizující výlety s pobytem u Tichého a Atlantického oceánu,s možností  zastřílet si v Amerických školách a na Amerických úřadech.
0/0
20.9.2013 17:47
Foto

Skipper

není to náhodou tak, že
není to náhodou tak, že selhává americké zdravotnictví, zejména psychiatrie? problém není právo mít zbraň, ale naprosté nepodchycení duševně nemocných.Prakticky každý útočník, jak se skoro pokaždé ukázalo trpěl duševní poruchou.
0/0
20.9.2013 6:47
Foto

P22a94v60e10l 58M26i34c51h29a44l 9133845493

Budhismus je pasivní agrese
Ta snadno klikne do své aktivní polarity. V zemích budhismu se obvykle druhým ubližuje právě ponecháním v bídě, nouzi. Netřeba je mučit, mučí se sami již svou existencí. Rozvinutá lidská bytost nepřízni čelí, ne ji masochisticky k sobě a sadisticky k druhým podstupuje. Právě politika naučené bezmoci v evropě posunula i evropaka k takovým bizarnostem. Místo produktivního užitečného života nastupuje psychycká manipulace a sebemanipulace. dalajlama je západní člověk, právě z budhismu zachraňoval děti a posílal je do evropy a vytvoření nové generace. Ovšemže i v budhismu něco funguje, pokud je vám zima, máte hlad, jste lovným druhem pro číňany a nejste křesťan, tu osvícení není zbytečné. V evropě totéž uděláme v každé lepší výcvikové skupině, kde se s emocemi pracuje, ale nenecháme v tom lidi vězet. Je to jen krok, etapa, zkušenost, ale život je bohatší, než nějaká dílčí paranoická posedlost. Proč není napadený úřad vybaven pro podobné situace, nechápu. Již dva ozbrojení vycvičení a spolupracující muži by měli šanci to ukončit včas. Ale pokud zaměstnávají exoty, kompetentní tam hledat nesnadno.Je to jako v letadlech, dokud spolehliví muži byli vhodně vybaveni, nikdo si netroufl letadlo unést. Jak tam všichni jen co ovce, ani šavle se nenajde, úděl ovcí je nasnadě.
0/0
19.9.2013 22:19
Foto

Davidos

Buddhismus žádná skrytá agrese rozhodně není.
Agresi má v sobě skrytou pouze a jen člověk, takovou agresi můžeme najít u vyznavačů judaismu, křesťanství, islámu, přírodních náboženstvích... Bohužel je vidět, jak dnešní občané (ne)přemýšlí a paušálně odsuzují.
0/0
20.9.2013 18:49