Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • počet příspěvků: 96
  • poslední příspěvek: 21.2.2012 22:58

...a to si počkejte, až bude Livia prezidentkou....

to se budou dít věci !

?

Jak to tak čtu, tak máme plnou republiku právníků! To je zlé!

Re: Mně se zdá,že milostí uděluje máloL

Podle mě by prezidentské milosti měly fungovat spíš jako taková pojistka proti odsouzení nevinného, což se asi občas děje, jestli prezidenti budou milosti používat pro své známé a kamarády nebo jako byznys, tak je lepší milosti zrušit. Dokázat korupci je dost obtížné, nedivím se rozhořčení státního zástupce.

Re: Má na to právo

Nevidím v tom projev malosti, má také právo na názor, takové právo nemá jen prezident. Ten tu milost může dát a my ji máme plné právo hodnotit. Nejsem si jistý, že je pan prezident šťastný, že jej hájíte takovou češtinou, kterou jste zvolil, navíc se značnou absencí interpunkce.

Má na to právo

i kdyby se stokrát  SZ cítil jak se cítí, má smůlu. Presiden se v tomto případě nemusí nikomu zpovídat. To by měl SZ vědět! Poze se ztrapnuje a dává na jevo svou právní malost. A vy okopávači klausových kotníků se klidně také........

Havel propustil vrahy

a jinou svoloč, Klaus ženu, která měla podmínku. Odložil a Chadimová patřili kam?

http://www.paratdnes.cz/2011/12/Havlova-milost-pro-Martu-Chadimovou-restituce-obrovskeho-majetku.html

Prejmenovat republiku na Klausistan!

Cely pripad jenom zapada do modelu, ktery tady pan Klaus stavel celych dvacet let - zlodejsky Absurdistan podle klausovskeho modelu pseudodemokracie a mafianske formy kapitalizmu. Navrhuji prejmenovat republiku na Klausistan!

Plnti příkazy manželky je normální

"Václave, kamarádku mi odsoudili. Udělěj  s tím přece něco"  , řekla Livie a tak Vašek udělal.   Každý muž plní přání manželky  dle svých možností. Jeden Vašek  tak spraví kapající vodovod a jiný Vašek omilostní manželčinu kamošku. Jo holt, tak už to v životě chodí!

Prezident

Doufám, že se jednou budou řešit české tunely a zpronevěry. Doufám, že budou dodatečně potrestáni viníci a doufám, že někdo nedostane milost.....Zabavit veškeré majetky těch, kteří evidentně vytunelovali naši zem a poslat je do vězení!!!! Ten kdo má máslo na hlavě, ten má pochopení pro korupci! Snad 15.03.2012 se už něco konečně bude dít!!! Také doufám.....

Re: Jo

A teď mi řekněte který prezident podle toho který dál za své účinkování na hradě víc milostí a komu je lepší?Jen pro upřesnění pán Havel propustil i několik vrahů dokonce jednoho otcovraha.Vím že to bude pro vás jako Havlohujerce dost nepřijemné na tuto otázku odpovědět ale rád bych znal Váš názor

Re: Zcela jistě si můžu myslet

Ubohý žabař.

Jó VH, ten dal milost šmahem všem vrahům a zlodějům, protože byli političtí. Tak se to dělá!     ;-)

Hlava v písku; už dlouho, předlouho

Opravdu jsem konsternován. Pan president strká svou ješitnou hlavu do písku před největším, děsivě destruktivním problémem naší společnosti, korupcí. Že by se opět zaštítil svým slavným heslem "Ekonomika nezná špinavé peníze !" ? Už aby byly presidentské volby, stydím se za něj.

Já se raduji§

Žalobce to vytočit mohlo!

Re: :-(

Hlavně pro kamarády,co se znají a navštěvují,zajímavé milosti,tato nemusela být,nic by se dámě nestalo,zdůvodnění je srandovní!

Vrána k ...

vráně edá a oči si nevyklovou.Co budou dělat tihle Klausovi pohrobci z 90let dělat,až nebude kňoural na hradě??Půjdou sedět!!!

Re: :-(

Ano, tak by to asi nějak fungovat mělo. Ale funguje?

senilni stařik

co k tomu dibilnimu napadu dodat.

Mně se zdá,že milostí uděluje máloL

To,že se soudce zlobí mně nezajímáPresident by udělovat měl měl!Nechápu ty lidi,kterým to vadí!Co když přijdou na řadu oni?!

:-(

Ten pán a mnozí zdejší diskutéři nepochopili funkci milosti. To není oprava práce policie a soudu, ale akt dobra a odpuštění, který někdy může hříšníka napravit víc než

vězení - místo zášti a pocitu křivdy ho milost může motivovat, aby se polepšil, když

ví, že dostal naprosto výjimečnou šanci, která se nikdy nebude opakovat a

všichni sledují, zda si to zaslouží. Proto práce žalobce, policie a soudů nebyla vůbec zbytečná - když milost dostane odsouzený člověk, tak účinkuje mnohem víc, než když je stíhání zastaveno už v zárodku. Kritizování a debata o oprávněnosti té či oné milosti její funkci degraduje. V poměru k počtu odsouzených je počet milostí naprosto zanedbatelný, takže určitě nejde o nějakou snahu nahradit práci soudů.

Zcela jistě si můžu myslet

že dává milosti bohatejm zlodějům - za prachy

Re: Klaus je jistě hlupák

možná bude lepší, když bude míň těch, co mu lezou dozadu dovnitř

sam jsa nejznamejsim zlodejem z Ceska

musi mit Klaus samozrejme pochopeni pro zlodejnu jakehokoli couleuru, neb birds of a feather flock together..

Klausova zlodejna je thematisovana dokonce  v nasich vedomostnich poradech , V zemi zlodeje Klause  ale  mluvit o Klausovi coby zlodeji je jako v anticke risi krale Midase , kde se take nesmelo vyslovit ze ma osli usi - kdokoli se tam o tom zminil, byl okamzite vymazan .

milosti jsou problematické z principu

Každého žalobce  a policistu, kteří se na  vyřešení

zločinu nadřou, zcela pochopitelně  namíchne  milost pro jejich

usvědčeného zločince. V tomto ohledu byl ale  Havel  mnohem aktivnější. Prezidenstské milosti jsou  pochybné samy o sobě.

Proč jednomu ano a druhému, ne ?

No, vida !

Jakmile Václav skončí na hradě přebere soudnictví ! Na vedlejšák mu pomůže manželka.

Re: S Vasikem Klausu to ani nehne...

No, v počtu milostí Klaus Havla  určitě  netrumfne.

Nemyslíte, že  každého žalobce  a policistu, kteří se na  vyřešení zločinu nadřou, zcela pochopitelně  namíchne  milost pro jejich zločince.

V tomto ohledu byl ale  Havel  mnohem horší.Když už ho zmiňujtete.

Prezidenstské milosti jsou  pochybné sami osobě. Proč tomu ano a tomu ne?

Re: Co na to Kanioková a Hajková? Stále mlčí....

Ještě taky Tesařík tu chybí. Asi dostali málo zaplaceno, tak se málo činí. Nebo jsou oni tak vybraní, že by se činili z vlastní blbosti?

No, pane Bodlák, v průběhu stíhání ji

Pružinský zřejmě omilostnit nemohl, protože tyhle věci dělá tento ekonom hezky popořádku. Nejprve muselo nastat plnění.

Co na to Kanioková a Hajková? Stále mlčí....

Pravdu máte

Re: stařičký monarcha občas šlápne do vlastního trusu

VK stolice je aromaticka a unikatni, ne" vobyc" tedy odorovana jakou maji vsichni obycejni smrtelnici. Proto take jeho sympatizanti a obdivovatele tak radi, kdykoliv se jim k tomu dostane prilezitost si do ni slapnou aby tak demonstrovali sobe i svetu svoji prislusnost k jejich Ikone a jeho "myslenky", dale roznaseli po nasi krasne a zdivocile zemi. Jsem zvedav do ceho budou slapat az tady s nami jednou nebude, protoze i On je smrtelny i kdyz oficialne se to nepripousti.

PŘEJDĚTE NA MOBILNÍ VERZI