Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Spisovatelka Petra Hůlová o svém vztahu k uprchlíkům. Kde je teď Sámer Issa?

„Dostala jsem se k migrantům jak slepej k houslím,“ řekla mi Petra Hůlová hned do telefonu. Před pár týdny zveřejnila na Radiu Wave, stanici Českého rozhlasu, fejeton Přestaňme se tvářit nadřazeně vůči těm, kdo se bojí uprchlíků. Především na sociálních sítích tím vyvolala bouřlivou polemiku.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JF

18. 9. 2015 20:07

Protichůdné názory na každém serveru jsou logické. V tomto státě neexistuje jednotný názor na nic. Názorově rozháraný stát škodí sám sobě a svému žádoucímu rozvoji. Běženci by nikdy nebyl v tak masové podobě, kdyby OSN jednala. Jenže tato organizace tvrdí spí. Její vyslanci pěstují po celé zeměkouli zvláštní a formální turistiku za nehorázně peníze a nezůstává za nim nic. Běženci sem skutečně nepatří a pomáhat by jim měli jejich nejbližší sousedé na jejich světadílu. A tam bylo možné poskytovat tento druh pomoci. Tyto problematické nájezdy poškozují desítky evropských zemí a navíc rozdělují členské státy.

0 0
možnosti
PR

P. Ritter

18. 9. 2015 22:16

Když OSN  nebo EU začne jakkoliv  jednat  při jakýchkoliv konfliktech mezi státy, což sanozřejmě nevyhnutelně obnáší zásahy do vnitřních záležitostí problémových států, tak se okamžitě ozve ryk odpůrců OSN nebo EU, že mezinárodní organizace nemají právo zasahovat do práv suverénního státu, který je přece schopen své problémy vyřešit sám, A na tuto strunu okamžitě začnou hrát "vlastenečtí" populisté, což nevede k řešení, spíše se problémy vygradují.

Jak byste chtěl řešit problémy, u nichž se zainteresované strany nedohodnou? Má tam OSN poslat vojsko a vnutit jim své řešení násilím? Vždyť i vojenský zásah být schválen členskými zeměmi a v případě Rady bezpečnosti OSN mohou členové RB takový zásah vetovat.

Uvědomte si, že OSN nemůže použít diktátorské prostředky a nedá se dělat nic jiného, než trpělibě a zdlouhavě vyjednávat. Podívejte se na případ anexe Krymu Ruskem .- týká se jenom dvou zemí, které se spolu už roky nedohodnou. Problém imigrantů je daleko složitější a týká se mnoha zemí,

0 0
možnosti