Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Štěpánka zradila pata

15:43
ADELAIDE - Kvůli zranění paty nedohrál český tenista Radek Štěpánek úvodní zápas sezony v australském Adelaide. Pátý nasazený hráč turnaje vzdal v druhém setu v duelu prvního kola proti domácímu držiteli divoké karty Joe Siriannimu.

Radek Štěpánek foto: ČTK

První set prohrál Štěpánek v obrovském vedru v tie-breaku. Ve druhém za stavu 3:4 oznámil, že kvůli problémům s pravou patou nemůže pokračovat.

Na tiskové konferenci Štěpánek upřesnil, že si zranění přivodil v prvním setu, spíše si ale stěžoval na extrémně vysoké teploty, ve kterých se zápas hrál. "Ve větším horku jsem rozhodně nikdy nehrál," uvedl po zápase, při kterém teploty šplhaly přes 40 stupňů Celsia. "Na kurtu to může být tak kolem padesáti stupňů, to je trochu moc," dodal.

Pro tenisty je v Adelaide připravena dotace v celkové výši 465.000 dolarů, nejvýše nasazeným hráčem je domácí Lleyton Hewitt.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...