Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Andrej Babiš: Knížete budu volit jako člověka

Lídr politického hnutí ANO 2011 hodnotí všech devět kandidátů na úřad prezidenta republiky.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
V

V.Hricák

11. 1. 2013 17:20
Jestli jsem kdy hledal
Jestli jsem kdy hledal důvody,proč nevolit knížete,tak skutečnost,že se k němu hlásí lidé jako Babiš,nebo to, že se nedokázal včas odpoutat,resp. se vůbec spojoval s lidmi,jakým je třeba Kalousek,je alespoň pro mne důvod dostatečný,abych mu hlas nedával a myslel si své.Dokázal bych překousnou jeho usínání.Vyrovnal bych se i s jeho lámanou češtinou.Ale Kalousek a jemu podobní,to je na mne už moc.
0 0
možnosti
DB

Dan Balrog

11. 1. 2013 7:22
Přátelé, nebuďme už ovce
a při výběru prezidenta používejme vlastní, selský rozum.Tento rozhovor nám o panu Babišovi řekl více, než on sám zamýšlel. Jeho doporučení je stejně pokrytecké, jako doporučení člověka, který se prezentuje jako antifašista a jako vhodného kandidáta na prezidenta Vám doporučí důstojníka SS, shodou okolností zaměstnaného jako velitel koncentračního tábora. On stejně jako Vy nemá rád SS a odsuzuje koncentrační tábory, ale zrovinka tento slušný, svědomitý a pracovitý člověk, mu přijde jako nejlepší volba.Pokud tedy máte naši vládu rádi a chcete ji dopřát spolupracujícího prezidenta - pak volte Karla :-)
0 0
možnosti
ZM

11. 1. 2013 10:05
Bohužel souhlasím
V rámcii hledání "toho třetího" který by naboural tandem MZ+JF jsem se zájmem koukal na čtvrteční TV "superdebatu" všech devíti. Na otázku (tradičně krotkého) Moravce na účetnictví Schwarzenbergových stranických kolegů nám Karel s knížecí noblesou sdělil, že to je jejich  problém, on se o jejich účty nestará.Cudně opominul, kolik osobně investoval do ověření účetnictví J. Čunka.Fuj. Jinak - osobně u mne zabodovala paní Roitová zmínkou, že nepřijala peníze od KDÚ (Dienstbier od soc.15 mega) . Ta dáma zdaleka nepřiznala všechnu svou dřinu a své výsledky z poslancování v europarlamentu.  A na rozdíl od Táni Fischerové, (mám ji léta upřímně srdečně rád) se asi nenechá opít rohlíkem.     
0 0
možnosti
K

Křivan

10. 1. 2013 16:30
Švýcarské občanství,
Švýcarské občanství, švýcarská stopa.
0 0
možnosti
K

Kedu

10. 1. 2013 15:48
proč volit Schwarzenberga?
Důvod je myslím jediný. Je to starší pán a šance, že díky jeho vysokému věku budou muset být konané další prezidentské volby poměrně brzy je poměrně vysoká.Pevně věřím, že druhé prezidentské volby nebudou natolik zprasené, jako ty nynější...
0 0
možnosti
H

Hradecak

10. 1. 2013 12:28
co dál
Všechny tyto úvahy jsou velmi pěkné, ale nějak obcházejí jeden problém, možné hodně velký. Jestli příští volby vyhraje socdem a jako že je vyhraje, kdo pak bude schopen být protiváhou některým hloupostem Bohouše S.? A že jich bude…. Nevidím nikoho, kdo by na to měl reálně sílu argumentů – kromě Miloše…
0 0
možnosti
JZR

10. 1. 2013 11:22
tak jsem se vrátil a nevím,zda mám halucinace
tady jsou lidé schopni volit člověka,který se v zahraničí ztrapní tím,že má vystrčenou na podiu každou ponožku jinou,že chrápe celý rok v parlamentu-PROSTĚ STARŠÍ MUŽ a nemá tu výdrž..a to má být prezident?Jinak k dvojímu občanství Diensbiera:narodil se v USA  když tam jeho otec pobýval pracovně.Jinak celý život je zde.A teď mi milý diskutéři řekněte kdo z vás by se DOBROVOLNĚ zřekl v této zaprděné ZEMIČCE AMERICKÉHO OBČANSTVÍ?Kde každý závidí každému jen trošku úspěšnějšímu a zloděj kryje zloděje?Já ne.Švejnar v Americe žije a dlouhodobě!!
0 0
možnosti
MH
Stále váhám, koho volit.
Schwarzenberg byl před rokem 2009 skutečně velkou morální autoritou s mezinárodním přesahem, ale spojením s Kalouskem se ukázalo, že se nechá "oblafnout", že lidé kolem něj tiše a spokojeně tunelují a Karel buď nevidí a nebo chvílemi dokonce dělá, že nevidí.......Na druhé straně je nutné postavit silného kandidáta proti Zemanovi, Schwarzenberg je přeci jen přijatelnější prezident než Zeman. Zeman by byl stejně špatný a nebo dokonce ještě horší prezident než Klaus. Srdcem bych asi volil Franze, ale v druhém kole nemá Franz proti Zemanovi šanci, Zeman je příliš silný. Scharzenberg či Dienstbier proti Zemanovi šanci mají.Pokud by byl prezidentem zvolen Zeman, bylo by to snad na zahájení čtvrtého odboje, čekalo by nás dalších 5 let morálního bahna, ryby smrdí od hlavy.p.s. Doporučuji:http://www.1prezident.czdozvíme se zde bohužel o mnohé špíně kolem stávajícíh prezidentských kandidátů. Bezkonkurenčně nejšpinavější kandidát je Zeman.
0 0
možnosti
ČN

Český Názor

10. 1. 2013 9:08
To já vím!
Ale dělá se mně se z něj opravdu špatně od žaludku.
0 0
možnosti
RKP
Dvojí občanství?
Zde uvedení kandidáti: Karel Schwarzenberg a Jiří Dienstbier mají dvojí občanství.K.S. navíc Rakouské J.D. navíc Americké.Může takový kandidát skládat přísahu České republice coby prezident? Moc se mi to nezdá :-(
0 0
možnosti
K

Křivan

11. 1. 2013 11:30
kníže
Karel Schwazenberg má podle dostupných zdrojů švýcarské občanství. Rakouské nemá, protože tam se stejně jako u nás,  nesmí používat  šlechtické tituly. A ten kdo se jich nevzdá nemůže mít občanství.  Proto "kníže" je vlastně v ČR zatím jen přezdívka.
0 0
možnosti
V

Vlkodlac

10. 1. 2013 7:57
Nesponzoruje Babiš Českou pozici?
Pokud ano, neměl být článek uvozen jako PLACENÁ REKLAMA?Ale jo, Schlafenberga bych přežil. Lepší, než nějaký socan, jako třeba Fischer, Zeman nebo Služebné pivo. Nevypadá, že by dlouho vydržel, takže bychom asi ušetřili na doživotní apanáži. 
0 0
možnosti
KV
Jo a kvůli takovému věčně spícímu
dědkovi co každým svým vzbuzením zašmátrá v peněženkách občanů (zase z něj vyplaval výborný návrh aby poškozeným co byli okradeni škodu nenahradili zloději, ale my všichni z našich daní), budeme nadále snášet jeho loutkovodiče Kalouska. Děkuji, nechci.
0 0
možnosti