Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Čeští hokejisté hrají ve čtvrtfinále MS s Američany, v Íránu bude pohřben tragicky zesnulý prezident Raísí

David Pastrňák se rozcvičuje před zápasem s Kanadou. foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa se domácí Česko střetne v pražské O2 areně s týmem USA (20:20).

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Na programu jsou zejména pravidelné interpelace na členy vlády a mezinárodní smlouvy. Patří k nim dohoda s Německem o labské vodní cestě.

Řádnému jednání zastupitelů Prahy bude předcházet mimořádná schůze svolaná z popudu opozice k tématům společného podniku Nové Holešovice, kapacit středních škol či financování dopravních staveb. Na programu řádné schůze je tendr na dokončení rekonstrukce Šlechtovy restaurace nebo nákup bytového domu v Korunovační ulici.

Na konferenci Quo vadis, digitální Česko? proběhne setkání s předními lídry a inovátory z oblasti byznysu a veřejného sektoru, kteří budou hovořit o budoucnosti digitální ekonomiky a roli Česka a EU v ní.

V Bruselu proběhne jednání ministrů členských zemí EU, kteří mají na starosti výzkum a inovace. Česko bude zastupovat ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek.

Uskuteční se Eurovize debata vedoucích kandidátů na předsedu/předsedkyni Evropské komise (EK) v Bruselu - bude vysílána přímým přenosem spolu s publikem z dalších 27 evropských zemí.

V rodném městě Mašhad bude pohřben íránský prezident Ebráhím Raísí, který zahynul spolu s ministrem zahraničí Hosejnem Amírabdolláhjánem a dalšími sedmi lidmi při nedělní nehodě vrtulníku.

Francouzský prezident Emmanuel Macron se v Nové Kaledonii setká s vládními představiteli kvůli násilným nepokojům.

Valné shromáždění OSN má hlasovat o rezoluci, která by uznala 11. červenec jako mezinárodní den připomínající genocidu ve Srebrenici.

Autoři: ,