Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Kočner si možná vyslechne verdikt v kauze vraždy Kuciaka. Začíná výstava chcisevkliduvyspat!

Podnikatel Marian Kočner. foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Soud na Slovensku po srpnovém odkladu líčení možná vynese verdikt nad třemi zbylými obžalovanými v případu vraždy novináře JánaKuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Prokuratura ale na poslední chvíli předložila soudu podle médií nový důkaz, ke kterému se trestní senát zatím nevyjádřil. Pro trojici obžalovaných žádá obžaloba shodně 25 let vězení. Všichni tři, Marian Kočner, Alena Zsuzsová a Tomáš Szabó vinu popírají.

Pokračuje návštěva šéfa Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu. Ve 4:05 se setká s prezidentkou Cchaj Jing-wen, která udělí in memoriam státní vyznamenání bývalému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi. V 5:30 tisková konference na tchajwanském ministerstvu zahraničí. Následuje v 8:30 návštěva firmy Acer a ve 12:00 recepce pořádaná Vystrčilem a vedoucím České ekonomické a kulturní kanceláře Patrickem Rumlarem.

Na programu je schůze sněmovní komise pro hodnocení vládní pomoci související s koronavirem. Od 15:00 se očekává tisková konference po jednání za účasti předsedy komise a předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury.

Městský soud v Praze projedná odvolání středočeského státního zastupitelství proti rozsudku, podle něhož se má úřad veřejně omluvit bývalému hejtmanovi Davidu Rathovi za mediální výroky o jeho korupční kauze.

Tentýž soud začne projednávat odvolání firmy Rencar ze skupiny JCDecaux proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 9, podle kterého je smlouva mezi firmou a pražským dopravním podnikem na pronájem reklamních ploch v MHD neplatná.

Krajský soud v Ostravě se začne zabývat předloňským přepadením posádky auta příznivců opavského fotbalového klubu. Kriminalisté tak v této souvislosti obvinili 17 lidí z řad příznivců Baníku Ostrava.

Australský soud má stanovit výši trestu pro nyní třiasedmdesátiletého bývalého hasiče Leonarda Warwicka, kterého shledal vinným ze série vražd a bombových útoků během vleklého rozvodu v 80. letech. Warwickovi, který popírá vinu ve všech bodech obžaloby, hrozí až doživotí.

Začíná výstava chcisevkliduvyspat!, která představí problematiku soužití s krátkodobým ubytováním v bytech. Zahájení se uskuteční od 16:00 na pražském náměstí Republiky, výstup z metra V Celnici směrem k Hybernii.

V Moravském Krumlově začíná výstava fotografií „Alfons Mucha a Slovanská epopej - Bezbřehá lidskost“. Za přítomnosti vnuka slavného malíře, Johna Muchy, bude prezentován soubor fotografií mapujících vznik a cestu Slovanské epopeje.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!