Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Amazon v češtině je na obzoru. Firma hledá editora pro lokalizaci obsahu

Ekonomika

  14:20aktualizováno  15:33
Praha - Společnost Amazon hledá pro lokalizaci své stránky do češtiny editora obsahu. Nabídku pracovní pozice zveřejnila před Vánocemi na svém webu.

Balík od Amazonu. foto: Reuters

„Amazon hledá talentovaného, chytrého, zkušeného a nadšeného editora obsahu, aby společnosti pomohl rozvíjet naše snahy o expanzi v EU. Úspěšný kandidát přispěje k celkové lokalizaci webového obsahu, inovaci a zavedení bezkonkurenční uživatelské zkušenosti v místech, která jsou klíčová pro expanzi v rámci EU,“ stojí v nabídce práce na firemním webu.

„V tomto okamžiku neplánujeme žádné oznámení,“ sdělil serveru Lidovky.cz mluvčí českého Amazonu Karel Taschner.

Zájemce o novou pozici obsahového editora by měl hovořit česky na úrovni rodného jazyka, mít bakalářský nebo magisterský titul, ideálně v oboru překladatelství komunikace či cizích jazyků a být schopný překládat z němčiny nebo anglického jazyka do češtiny. Podmínkou jsou i excelentní verbální i neverbální komunikační schopnosti v angličtině.

Zároveň by měl mít předchozí zkušenosti s obsahovou lokalizací. Na starosti bude mít mimo jiné zajišťování jazykové konzistentnosti uživatelského prostředí a koordinaci překladatelů.

Já, robot v Amazonu

Nejdřív doprava zdarma

Nabídka se na stránkách firmy objevila před Vánocemi - 20. prosince. Už od konce listopadu firma hledá zároveň překladatele z němčiny bez češtiny, inzerát však v tomto případě expanzi v rámci EU nezmiňuje.

Americká společnost, která otevřela jeden z největších skladů v rámci EU v Dobrovízi u Prahy, doposud přesměrovávala české zákazníky na web v německém jazyce. Dlouho se tak spekulovalo, kdy svou nabídku více zpřístupní zákazníkům v Česku.

Prvním náznakem bylo předvánoční zavedení bezplatné dopravy do Česka v případě, že si zákazník objedná na německém webu zboží za více než 39 eur, tedy zhruba tisíc korun. Dosud takto firma získala přibližně 50 tisíc českých klientských účtů.

Amazon otevřel dobrovízské logistické centrum v září 2015, plné kapacity dosáhlo letos v srpnu. Přes vánoční sezónou navíc o třetinu zvýšil počet zaměstnanců a dokonce pro ně otevřel vlastní železniční zastávku.

Otřese českým trhem?

Spuštění lokalizovaného e-shopu silného světového hráče by přitom mohlo zamíchat kartami na českém trhu. Ten je v oblasti elektronické komerce dlouhodobě považován za obsazený především velkými firmami, jako je Alza, nebo Mall, navíc své e-shopy spustili i velcí prodejci elektroniky, jako je Datart.

Český internet má s 30 tisíci e-shopy jeden z nejvyšších podílů na hlavu na světě. Je tak otázkou, jestli by vstup globálního obra dopadl více na hlavní konkurenty, nebo právě na malé prodejce různého zboží, kteří by se mohli přesunout na internetové tržiště Amazonu, kde lze nabízet vlastní zboží.

Dosud se mělo za to, že překážkou je především lokalizace, tedy překlad popisu zboží a převedení obchodních podmínek do souladu s českým právním řádem.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Jak co nejrychleji otěhotnět? Stáhněte si praktický eBook zdarma
Jak co nejrychleji otěhotnět? Stáhněte si praktický eBook zdarma

Jestli se ptáte na otázku „Jak co nejrychleji otěhotnět?“, máme pro vás odpověď. Vše o tom jak přijít do jiného stavu, se dozvíte v naší nadupané...

Mohlo by vás zajímat