Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Ambiciózní motorák od Arrivy poprvé vyrazil na lukrativní benešovskou trasu

Ekonomika

  9:40
PRAHA - Na trať mezi Prahou a Benešovem v pondělí poprvé vyjely motorové vlaky společnosti Arriva. Společnost patřící do skupiny Deutsche Bahn se chce zaměřit zejména na lidi z větších sídel na trase, kde nestaví rychlíky, a chce jim nabídnout rychlejší spojení než zastávkové osobní vlaky a o něco nižší ceny.

Vlak Arriva – ilustrační foto foto: Arriva

Spojení provozuje na své komerční riziko bez dotací od Prahy a Středočeského kraje.

Základní jízdné z Prahy do Benešova má podle ceníku Arrivy stát 50 korun, pro studenty nebo lidi, kteří si jízdenku koupí přes internet, nabízí společnost pětikorunovou úsporu. Základní jízdné Českých drah mezi Prahou a Benešovem vyjde na 75 korun.

Vlak do Trenčína zaplníme. Máme v plánu i další tratě, říká šéf Arrivy

Na trati má ale řada cestujících časové jízdenky pražské hromadné dopravy, kvůli kterým je úsek z hlavního nádraží do Kolovrat při cestě osobním vlakem bezplatný. Samotná jízdenka z Kolovrat do Benešova podle vyhledávače ČD vyjde o dvě koruny dráž než základní jízdné Arrivy, se kterým není možné pražskou tramvajenku kombinovat.

Celkem Arriva na trase do Benešova provozuje sedm denních párů spojů. Ty přibyly k rychlíkům s hodinovým taktem mimo špičku a půlhodinovým v ranní a odpolední špičce a také osobním vlakům, které jezdí každou půlhodinu a ve špičce po patnácti minutách.

Všechny spoje obslouží dopravce jedním motorovým vlakem.

Kromě spojení do Benešova plánuje dopravce od 5. března spustit spojení Prahy se slovenským Trenčínem přes Olomouc a Uherské Hradiště.

Vlak společnosti Arriva.
Vlak Arriva – ilustrační foto
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!