Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Babička na inzerát bojuje i hraniční erotikou

Média

  14:00
Hvězdou titulu Babička na inzerát, který v sobotu vstoupí do Souboje seriálů na ČT1, je herečka Alena Vránová. Tvůrkyně neváhaly dát někdejší princezně Krasomile prostor vystoupit v podvazcích a coby objekt zájmu předpubertálního hocha.

Alena Vránová v seriálu Babička na inzerát foto: ČT

Manželé Šmídovi, oba hudebníci, odjíždějí do světa na turné. Jejich dospívající dcera Bára, osmiletý syn Vilém a čtyřletý Míša, mají zůstat sami v domku se zahradou na okraji Prahy - dohlížet na ně bude chůva, kterou rodiče našli na inzerát.

Oblíbená seriálová i filmová postava chůvy, která přinese do rodiny nový vítr, na sebe tentokrát bere podobu Aleny Vránové. Neposedná šedesátnice s bohatou minulostí a prázdnou peněženkou si s sebou do domku Šmídových stěhuje nejen mluvícího opeřence nebo recepty italské kuchyně, ale i četné životní zkušenosti, nezdolnou energii a také tajemství.

Režisérkou Babičky na inzerát je Zuzana Zemanová a scénář spolu s ní napsala Lucie Konečná. Obě mají mimo jiné zkušenost s Ordinací v růžové zahradě a jejich společným dílem je také televizní film Kolotoč, který natočila Česká televize. Zuzana Zemanová režírovala pro Českou televizi například také seriál Josef a Ly.

SOUBOJ SERIÁLŮ:

Vyberte nejlepší seriál všech dob!
Hlasovat můžete od soboty 5. listopadu 2011 ZDE

Zkušenost s tvorbou rodinných seriálů, respektive seriálů, které si české rodiny zvykly sledovat, vybavila tvůrkyně do Souboje silnými zbraněmi. Babička na inzerát staví na mixu malých vztahových dramat, úsměvných situací a kapitolek z příručky o sexu pro dospívající mládež. V pilotním dílu se tak mohou diváci těšit na to, jak tvůrkyně nechaly hlavní postavu inspirovat erotické zrání prostředního ze svěřených dětí, či na odhalení, jak to doopravdy chodí mezi dospívajícími dívkami a jejich učiteli.

Lukáš Vaculík v seriálu Babička na inzerát

Pilotní díl Babičky na inzerát byl prvním producentským počinem v hrané tvorbě pro moderátora Pavla Anděla. Ten na adresu seriálu nešetří nadšením a optimismem: "Lucie Konečná napsala scénář s úžasnými dialogy a vtipnou zápletkou. Natáčelo se v naprosté pohodě a vstřícné atmosféře a navíc režisérka Zuzana Zemanová umí z herců vytáhnout to nejlepší, což s nadšením kvitovali i oni sami."

Jak si Babička na inzerát poradí s konkurenčním Sedmerákem, můžete sledovat v sobotu 12. listopadu ve 20 hodin na ČT1.

Lidovky.cz tipují

Šance seriálu:
+ Babička na inzerát chce diváky rozesmát a dojmout, tedy přesně to, co mají rádi a dovedou ocenit
+ Na rozdíl od nekonečných Ordinací či Ulic si tento seriál může dovolit o něco sevřenější tvar a vyklenutější příběh
+ Alena Vránová je sama dobrým magnetem, a co teprve když ji v roli otce rodiny doplňuje Lukáš Vaculík

Handicapy seriálu:
- Ústřední postava je (záměrně) výrazná a kontroverzní, což s sebou ovšem nese i riziko, že může někomu připadat nesnesitelná
- Někteří diváci mohou při pohledu na princeznu Krasomilu v podvazcích dočasně ztratit vědomí a nestihnou hlasovat

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!